RTX 3090 Ti to prawdziwa bestia. Do sieci wyciekła specyfikacja

Nvidia chip z logo firmy - RTX 3090 Ti
Technologie

Zapowiada się, że RTX 3090 Ti będzie jedną z najsilniejszych kart graficznych na rynku. GPU miałiby mieć swoją premierę jeszcze w tym miesiącu. Znamy prawdopodobną datę jej prezentacji i wcale nie jest to odległy termin.

Jak informuje VideoCardz, które powołuje się na własne źródła, nowy model układu od NVIDIA będzie znacznie silniejszy od swojej podstawowej wersji. GPU różni się od niej m.in. 84 klastrami GPU, 10752 jednostkami CUDA, nieco większą liczbą tensorów (336 zamiast 328) i znacznie szybszymi zegarami. Te osiągają standardowo 1560 MHz, a w trybie boost aż 1860 MHz. Zmianom uległo także taktowanie pamięci, które wynosi aż 21 Gbps. Wartym uwagi jest jeszcze pobór mocy, bo ten również nieco się podniósł do aż 450 W z jedynie 350 W.

Różnic natomiast nie zauważymy w przypadku szyny pamięci (384-bit) oraz przy liczbie pamięci RAM (24 GB G6X). Nieznana jest rekomendowana cena producenta ani dokładna data premiery, jednakże miałoby się to stać jeszcze w styczniu 2022 roku.

NVIDIA RTX 3090 Ti
Źródło: VideoCardz.com

Tak się składa, że obecnie trwają targi technologiczne CES w Las Vegas, gdzie między innymi wystawia właśnie NVIDIA. Transmisję live z prezentacji tego giganta możecie obejrzeć dziś o godzinie 17:00 przy pomocy poniższego okna. Jest spora szansa, że to właśnie wtedy pierwszy raz oficjalnie zostanie pokazany światu RTX 3090 Ti.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie