Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Nowy Wiedźmin i CP 2077 na Google Stadia? CD Projekt dogaduje się z Google

CD Projekt patrzy na pomysł Google z optymizmem i przyznaje, że trwają już rozmowy na temat dystrybucji gier na platformie Stadia.

Podczas niedawnej konferencji prasowej spółki CD Projekt dowiedzieliśmy się m.in., że tajemnicza gra CD Projekt RED to nie port Wiedźmina, a jakościowo zobaczymy “absolutny top”. Naszej uwadze umknął jednak inny ciekawy wątek, dotyczący pojawienia się w przyszłości gier CD Projekt RED na Google Stadia.

Wiedźmin w streamingu bardzo możliwy

Jedno z pytań, które zadano Adamowi Kicińskiemu podczas sesji Q&A, dotyczyło wpływu Google Stadia na marże ze sprzedaży gier. Prezes CD Projektu podkreślił, że każdy kanał dystrybucji, który poszerza dotarcie do graczy, jest dobry dla spółki.

Jesteśmy twórcą contentu, zatem każda metoda, która pozwala z naszym contentem dotrzeć do graczy, a jest to content wymagający, do którego potrzeba mocnych maszyn, jest dla nas dobra. Jesteśmy optymistami jeśli chodzi o to, co ostatnio zostało pokazane [red. przez Google], ponieważ jest to dla nas szansą na zwiększenie grupy odbiorców. Jesteśmy w kontakcie z Google, wiadomo, że rozmawiamy, ale jest za wcześnie, żeby mówić o jakichkolwiek modelach biznesowych – mówi Adam Kiciński.

Jak zatem widzicie, CD Projekt jest na jak najlepszej drodze, by nie tylko Cyberpunk 2077, ale również nowy Wiedźmin, który jeszcze nie został, lecz z pewnością zostanie zapowiedziany, pojawiły się na platformie Google Stadia.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%