Nowy Resident Evil – data i godzina pokazania gry ujawniona przez Capcom

Fani Resident Evil mogą zacząć odliczanie do pierwszego pokazu nowej gry z serii. Czy będzie to Resident Evil 8, czy może jednak Resident Evil 3 Remake? W sieci pojawiła się również strona Resident Evil Outbreak, zatem może dostaniemy File#3 spin-offu znanego z PlayStation 2? Póki co, nie wiadomo.

Gorące wieści dla wszystkich osób czekających na kolejną dawkę strachu od Capcom. Deweloper odpalił oficjalną witrynę zapowiadającą Project REsistance. To nowy Resident Evil, który zostanie pokazany po raz pierwszy 9 września o godzinie 17:00 czasu polskiego. Otrzymamy wówczas teaser trailer produkcji.

Nowy Resident Evil – cóż to takiego?

Jak wspomnieliśmy, pierwszy teaser zostanie wrzucony do sieci 9 września. Jednak osoby, które pojawią się na Tokyo Game Show trzy dni później, zobaczą pierwszy gameplay nowego Residenta. Zatem możliwe, że 12 września coś wycieknie z pokazu i zobaczymy grę w pełnej krasie.

Project Resistance

Nie wiemy, czym będzie nowy Resident Evil, lecz pewniakiem jest, że gra zmierza na komputery PC (Steam) oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Prawdopodobnie mozemy liczyć na trzy opcje, choć i te są tylko spekulacjami:

Resident Evil 8

Jedną z możliwości jest oczywiście kolejna pełnoprawna odsłona serii. Według przecieków z marca tego roku, ósemka może zawitać jednak dopiero na next-genach. Uważają tak insiderzy EVIL VR oraz AestheticGamer, których wieści często się sprawdzały.

AestheticGamer twierdzi, że Capcom planowało początkowo wydanie Resident Evil 8 na obecne konsole, lecz ostatecznie zdecydowano, że pierwszeństwo ma tutaj Resident Evil 3 Remake i dopiero po debiucie tej części, zobaczymy ósemkę. Prawdopodobnie będzie to premiera już na kolejnej generacji konsol, PS5 i Xbox Scarlett.

Resident Evil 3 Remake

Teraz Capcom skupia się ponoć na Resident Evil 3 Remake, a za odświeżenie kultowej produkcji nie odpowiada ten sam zespół, który wykonał doskonałą robotę przy Resident Evil 2 Remake. Poprawiona trójka ma być według insidera tym czego wiele osób się spodziewa. Premiera gry nastąpi natomiast szybciej niż oczekujemy.

EVIL VR dodaje od siebie, że Resident Evil 3 Remake zagramy prawdopodobnie w marcu 2020 roku, a gra będzie całkowicie nowym wyobrażeniem. Może to zwiastować daleko idące zmiany w mechanice rozgrywki, co nie jest zaskakujące.

Resident Evil Outbreak File#3

Pamiętajcie jeszcze taki twór? Capcom wydał dwie części na PlayStation 2. W 2004 roku pojawiła się pierwsza część File#1, a rok później dostaliśmy File#2. Produkcje robiły duże wrażenie pod względem grafiki, lecz niestety poległy na mechanice rozgrywki, która wymuszała na graczach ciągłe parcie do przodu, przy niekończących się przeciwnikach i powiększającym się stężeniu wirusa we krwi. Outbreak zyskał jednak zwolenników wśród osób, które lubią czuć strach na karku. Dlaczego wspominamy o tym spin-offie właśnie teraz? W sieci pojawiła się pusta jeszcze witryna http://www.residenteviloutbreak.com/, która może, ale nie musi być powiązana z Project REsistance.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: