Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Nowy prezes Nintendo już wybrany

Funkcję szefa w japońskiej korporacji słynącej z Mario czy Zeldy ma sprawować Tatsumi Kimishima.

Nintendo ogłosiło, że po śmierci Satoru Iwaty stery w firmie przejmie 65-letni Tatsumi Kimishima. To człowiek, który zna big N od podszewki i pełnił już w korporacji kilka bardzo ważnych funkcji, a ostatnio był szefem działu Human Resources.

Kimishima zajmował się na początku finansami w The Pokemon Company, następnie sprawdził się jako szef Pokemon USA, by w końcu zostać szefem Nintendo of America. Na tym ostatnim stanowisku Tatsumi Kimishima spędził ponad cztery lata, lecz w maju 2006 roku został zastąpiony przez dobrze znanego fanom Nintendo Reggiego Fils-Aime’a.

Nie ma co ukrywać – przed nowym szefem Nintendo stoi nie lada zadanie. Wii U powoli dogorywa, więc firma szykuje się na ujawnienie nowej platformy o nazwie kodowej NX. Kimishima będzie miał na głowie również kontynuowanie współpracy z firmą DeNa, której owocem mają być gry Nintendo na urządzenia przenośne.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się