Nintendo podaje nazwę nowej konsoli i wchodzi na rynek smartfonów!

Gorące informacje z obozu Big N.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Nintendo ogłosiło, że dzięki podpisaniu umowy z firmą DeNA wchodzi oficjalnie na rynek gier na urządzenia mobilne, jak smartfony czy tablety. DeNA ma się zająć infrastrukturą oraz serwerami, a Nintendo opracowaniem gier.

Nie chodzi jednak o przeniesienie obecnych tytułów z Wii U i 3DS-a na urządzenia mobilne, lecz o całkowicie nowe gry, które zostaną oparte o licencje dostępne tylko na konsolach Nintendo. Oznacza to, że doskonałe marki Mario, Zelda czy Metroid w przyszłości mogą opuścić okręt big N i zagramy w nie także na telefonach. Obecnie nie wymieniono, jakie serie powędrują na smartfony i tablety. DeNA informuje jedynie, że zostaną wykorzystane IP z obozu Nintendo.

Na konferencji prasowej zdradzono ponadto, że nowa platforma do grania, nad którą pracuje japoński producent, otrzymała roboczą nazwę NX. Nintendo zapewnia, że będzie to zupełnie nowy pomysł i podejście do tematu elektronicznej rozrywki. Cóż takiego szykują? Więcej szczegółów poznamy niestety dopiero w przyszłym roku.

Dzisiejsze rewelacje od Nintendo na pewno są sporym zaskoczeniem dla graczy, zwłaszcza biorąc pod uwagę wcześniejszą politykę korporacji, która nawet nie dopuszczała do siebie pomysłów, by Mario pojawił się na smartfonach czy tabletach. A teraz? Czekamy na pierwsze tytuły.

Dajcie znać, jak podchodzicie do nowego pomysłu big N. To krok w dobrym kierunku? A może bolesny strzał we własną stopę, który będzie miał opłakane skutki?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.