Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Nowy patch do Wiedźmina 3. CD Projekt RED ma pozytywne wieści

Ostatni patch 1.61 do gry Wiedźmin 3 zrobił sporo zamieszania. Łatka wprowadziła m.in. HDR na PS4 i PS4 Pro. Posiadacze mocniejszej konsoli od Sony zaczęli narzekać, a polski deweloper przyglądał się sprawie.

Na szczęście przyglądanie przeistoczyło się w działanie i wiemy już, że Wiedźmin 3 nie zostanie pozostawiony na PlayStation 4 Pro w stanie, w jakim obecnie się znajduje.

Jeden z fanów Wiedźmina 3 podpytał na Twitterze Marcina Momota: Marcin, czy Wiedźmin 3 otrzyma kolejną łatkę na PS4, która rozwiąże problem wizualnych błędów po ostatniej aktualizacji HDR?

Przedstawiciel CD Projekt RED odpowiada: Tak. Prace nad kolejna łatka już trwają.

Premiery gier na maj 2018. Oto 20 najlepszych tytułów!

Niestety nie wiadomo, kiedy nowy patch do Wiedźmina 3 zostanie opublikowany. Na aktualizację wprowadzającą HDR oraz niezamierzone błędy czekaliśmy tygodniami. Mamy nadzieję, że fix przybędzie do nas znacznie szybciej.

Wiedźmin 3 na PS4 – downgrade, upgrade i test płynności, czyli jak wygląda gra po ostatnim patchu

Za dogłębne zbadanie sprawy wzięła się ekipa Digital Foundry, która postanowiła przetestować Wiedźmina 3 z aktualizacją 1.61 i porównać efekt z wcześniejszą wersją gry. Wyszło na to, że rzeczywiście w niektórych lokacjach grafika została poobcinana, ale w innych… wygląda lepiej. Rozdzielczość 4K to niestety krótszy dystans rysowania obiektów czy niższa jakość detali na dalszym planie.

Plusem jest natomiast lepsza płynność. Jeśli uruchomimy Wiedźmina 3 na PS4 Pro w 4K, nie będziemy mogli co prawda zobaczyć stałych 30 klatek animacji na sekundę, lecz będzie ich o 2-3 więcej niż przed aktualizacją 1.61. Natomiast w trybie 1080p stała trzydziestka fps-ów jest gwarantowana.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 59 reviews)
Excellent44%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible49%