Koniec frustracji ze skrzyniami? Blizzard planuje zmiany w swojej strzelaninie

Nowy patch już do sprawdzenia.

Blizzard pracuje nad kolejną aktualizacją swojej sieciowej strzelaniny i jak czytamy na oficjalnej stronie Overwatch, update został wrzucony na serwer testowy (PST).

Deweloper przypomina, że choć wiele z nowości pojawi się w przyszłej aktualizacji również na PlayStation 4 i Xbox One, PST jest dostępny tylko na komputery PC i będą na nim widoczne jedynie zmiany przygotowane właśnie dla tej platformy. A Oto one:

NAJWAŻNIEJSZE ZMIANY

Aktualizacja skrzynek z łupami

Chcemy, aby otwieranie skrzynki z łupami zawsze było ekscytującym i satysfakcjonującym przeżyciem i w naszej najnowszej aktualizacji pracujemy nad poprawą tego systemu w dwóch kluczowych obszarach. Po pierwsze drastycznie zmniejszymy szansę na występowanie w skrzynkach duplikatów elementów, które gracze już posiadają. Po drugie zrekompensujemy mniejszą liczbę duplikatów zwiększając ogólną liczbę kredytów, które gracze otrzymują w skrzynkach z łupami. Średnio gracze powinni zdobywać ze skrzynek z łupami tyle samo kredytów, albo i trochę więcej, niż wcześniej.

Aby pomóc w przetestowaniu tej zmiany, każdy gracz, który zaloguje się w tym cyklu aktualizacji Publicznego Serwera Testowego, otrzyma pięć (5) skrzynek z łupami w wersji PST. Są to standardowe skrzynki dostępne wyłącznie na czas testów. Wszystkie elementy, które się w nich znajdą oraz odblokowane dzięki nim kredyty nie zostaną przeniesione z konta serwera testowego na zwykłe.

Nowe opcje wyróżnionych zagrań

Nasz system wyróżnionych zagrań przeszedł kilka większych zmian:

 • Gra nadal będzie automatycznie tworzyć wyróżnione zagrania z ostatniej rozgrywki. Te generowane automatycznie powtórki – które podpadają pod kategorię „Dzisiejsze Top 5” – będą dostępne codziennie przez 24 godziny (albo do aktualizacji klienta gry, cokolwiek nastąpi pierwsze)
 • Gracze mogą teraz zapisywać własne wyróżnione zagrania! Do gry dodano możliwość zapisania 12 sekund swojej rozgrywki, a do funkcji przypisać można wybrany skrót klawiszowy (albo do miejsca na powtórkę) w Opcjach w menu jako Prośbę o powtórkę zagrania. Te generowane przez gracza wyróżnione zagrania będą zapisywane w nowej sekcji „Ostatnio zapisane zagrania” i dostępne aż do aktualizacji klienta gry. Gracze mogą zapisać 36 zagrań.
 • Dzięki powyższej opcji gracze mogą tworzyć własne „Top 5” albo „Ostatnio zapisane zagrania” i eksportować je w formie pliku wideo do wybranej biblioteki multimediów (na konsolach) albo katalogu (na PC). Grający na PC będą mieli również opcję wyboru jakości eksportowanych zagrań – maksymalnie 4K i 60 klatek animacji na sekundę dla systemów operacyjnych Windows 8 i nowszych oraz 1080p dla systemu Windows 7.

Ogólne

Gry dowolne i wyszukiwarka gier

 • Doprecyzowano opis opcji niesienia flagi w ustawieniach trybu Zdobądź flagę w Grach dowolnych.
 • Usunięto opcje prędkości pocisków oraz oddziaływania grawitacji na pociski dla bohaterów, którzy nie dysponują uzbrojeniem z pociskami.

Interfejs użytkownika

 • Dodano możliwość modyfikowania wskaźników celownika
  • Opcje wskaźników celownika można znaleźć w zakładce “Sterowanie” w menu “Opcje” (kliknijcie opcję “Zaawansowane” pod nagłówkiem “Celownik”).

POPRAWKI BŁĘDÓW

Ogólne

 • Naprawiono błąd, który mógł powodować, że interfejs użytkownika nieprawidłowo informował o trafieniu wrogiego gracza po wpadnięciu na niego.
 • Naprawiono błąd, który mógł pozwalać pociskom, które normalnie przebiłyby osłony (np. Ognistemu Uderzeniu Reinhardta), na przenikanie przez inne powierzchnie.

Bohaterowie

 • Naprawiono błąd, który mógł powodować złe oznaczenie likwidacji przez Totalną Masakrę Złomiarza w informacjach o zabitych.
 • Naprawiono błąd, który pozwalał Hakowi na Łańcuchu Wieprza na chwytanie Turbodoładowania Orisy.
 • Naprawiono błąd, który pozwalał zadawać Sombrze obrażenia po aktywowaniu jej Translokatora.

Mapy

 • Naprawiono błąd, który powodował, że gracze kontrolowani przez SI nieustannie poruszali się w kierunku celu w punkcie Ogrody na mapie Oaza.
 • Naprawiono błąd, który nie pozwalał botom treningowym na obszarze treningowym na odwrócenie się w prawidłowym kierunku i powrót do oryginalnej pozycji po tym jak zostały przesunięte po interakcji z graczem.
 • Naprawiono błąd, który mógł powodować, że D.Va przenikała przez ziemię, kiedy korzystała z Dopalaczy na konkretnym obszarze na mapie Volskaya Industries.

Interfejs użytkownika

 • Naprawiono błąd, który powodował, że promocyjne portrety gracza z Heroes of the Storm widniały jako zablokowane nawet po ich odblokowaniu.
 • Naprawiono błąd, który mógł powodować wyświetlanie komunikatu o błędzie w oknie czatu, jeśli ktoś spróbował obserwować mecz nowego gracza podczas obserwowania innego.
 • Naprawiono błąd, który mógł powodować, że okno czatu było umieszczone zbyt wysoko w menu głównym i zasłaniało menu opcji.
 • Naprawiono błąd, który uniemożliwiał poprawne zawijanie tekstu w polach tekstowych „Zgłoś gracza”.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.