Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 komentarz

Nowy pad do Xbox One. Microsoft zaskakuje kształtem kontrolera

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie naprawdę nietypowego kontrolera do konsoli Xbox One.

W przyszłym miesiącu, podczas targów E3 2018, gigant z Redmond ma pokazać światu nową wersję pada do konsol z rodziny Xbox One. Tym razem nie ograniczono się jedynie do wystrzałowego malowania, lecz zdecydowano się przebudować urządzenie tak, ze w ogóle nie przypomina standardowych padów.

To, czym wyróżnia się nowy pad, to dwa gigantyczne przyciski A i B. Choć urządzenie nie zostało oficjalnie przedstawione oraz opisane, można się spodziewać, że kontroler będzie przeznaczony specjalnie dla osób z dysfunkcjami ruchowymi, dzięki czemu będą one mogły cieszyć się wirtualną rozgrywką. Niepełnosprawni mają często problemy z obsługą standardowych kontrolerów i dlatego taki krok ze strony Microsoftu wydaje się skierowany właśnie w ich stronę.

Kodowa nazwa kontrolera to Project Z. Posiada on dwa gniazda – słuchawkowe oraz USB oraz trzy diody, które możemy zobaczyć w ulepszonej wersji Xbox One Elite.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%