EA o premierze nowego Battlefielda, świeżego IP od BioWare i Star Wars od Respawn Entertainment

I wszystko jasne.

Electronic Arts, podczas konferencji dla inwestorów, potwierdziło, że nowy Battlefield zadebiutuje na rynku w październiku, czyli miesiącu, kiedy w zasadzie zawsze na rynek wypuszczano gry z tej serii.

Ponadto wydawca odniósł się do niepotwierdzonych informacji z zeszłego tygodnia na temat premiery nowego IP od BioWare, czyli Anthem. Kilka dni temu serwis Kotaku donosił, że premiera tego tytułu zostaje przełożona na 2019 rok, a powodem takiej decyzji miały być rzekome problemy przy produkcji. Jak jest w rzeczywistości?

EA potwierdza, że Anthem zadebiutuje w pierwszym kwartale 2019 roku. Dyrektor finansowy EA, Blake Jorgensen, zaznacza przy tym, że tak naprawdę nie można tutaj mówić o opóźnieniu premiery, a prace nad IP idą pomyślnie. Anthem ponoć nie chce wchodzić w drogę nowej odsłonie Battlefield i walczyć o nasze portfele w tym samym czasie. Ponadto wydawca twierdzi, że woli wypuścić nowe IP w spokojniejszym okresie, by zwrócić na nie większą uwagę graczy. Końcówka roku zawsze naszpikowana jest wielkimi premierami, co mogłoby wpłynąć negatywnie na sprzedaż nowej marki.

Elektronicy zaznaczają też, że nowa odsłona Star Wars od Respawn Entertainment pojawi się na rynku między kwietniem 2019 a marcem 2020 r.

Podczas konferencji EA ujawniło również, że społeczność graczy serii FIFA na samych tylko konsolach to ponad 42 mln osób, a przy Battlefield 1 siedzi około 25 mln graczy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.