Nowy Battlefield 2018. Kolejna poszlaka wskazuje na II wojnę światową

Nowy Battlefield na 2018 rok pojawi się w październiku. Premiera została potwierdzona, a nowy trop wskazuje, że wybierzemy się na II wojnę światową.

Pod koniec stycznia Electronic Arts potwierdziło, że nowy Battlefield zadebiutuje na rynku w październiku, czyli miesiącu, kiedy w zasadzie zawsze na rynek wypuszczano gry z tej serii. Nie wiadomo jeszcze, jakie klimaty zobaczymy w nadchodzącej części, lecz wcześniejsze plotki wskazują na II wojnę światową.

Według wielu fanów serii Battlefield, taki trop może potwierdzać grafika wygrzebana w serwisie ArtStation. Chodzi o model radzieckiego pistoletu maszynowego PPSz-41, który został stworzony przez byłego pracownika studia DICE, który brał udział w produkcji Battlefield 1. Wspomniana broń była wykorzystywana podczas II wojny światowej, zatem nie mogła trafić do obecnej części gry, lecz kto wie, czy nie znajdziemy jej czasem w kolejnej odsłonie gry?

Nowy Battlefield 2018 to póki co wielka niewiadoma i musimy opierać się jedynie na spekulacjach i niepotwierdzonych informacjach.

Przypominamy, że już pod koniec 2017 roku w sieci pojawiły się nieoficjalne informacje o nowej części serii Battlefield. Wieści pochodziły od tej samej osoby (YouTube’r o pseudonimie AlmightyDaq), która ujawniła przed oficjalnym ogłoszeniem szczegóły obecnego Battlefield 1. Można zatem podejrzewać, że anonimowi informatorzy AlmightyDaq rzeczywiście nie są zmyśleni, lecz rzeczywiście posiadają informacje na temat nieogłoszonych jeszcze projektów.

Według wspomnianego źródła, produkcji mają być obecnie dwie części Battlefield. Pierwsza gra, to Battlefield: Bad Company 3, czyli klimaty Wietnamu. Za tą częścią ma ponoć stać oddział DICE LA. Nad drugą grą ma jednocześnie pracować DICE Sweden i tutaj prawdopodobnie dostaniemy II wojnę światową. Deweloperzy bazują w tym przypadku na Battlefield 1. Drugowojenna odsłona ponoć ma się ukazać na rynku właśnie w tym roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.