Nowy Assassin’s Creed został potwierdzony. Wierzycie, że będzie bez błędów?

Zobaczcie, na kiedy zaplanowano kolejnych Asasynów.

Ubisoft przedstawił dzisiaj wyniki finansowe za kwartał, który zakończył się 31 grudnia 2014 roku. Na spotkaniu z inwestorami dyrektor generalny korporacji, czyli Yves Guillemot, przyznał, że kolejna część Assassin’s Creed jest znacznie bliżej niż może się nam wydawać.


Długo musimy czekać na nowych Asasynów? Premiera tytułu nastąpi w nadchodzącym roku fiskalnym firmy, co oznacza okres pomiędzy 1 kwietnia 2015 roku a 31 marca 2016 roku.

Dyrektor Ubisoftu zdradził również, że nowa gra będzie oparta na technologii Assassin’s Creed: Unity. Dał do zrozumienia ponadto, że nadchodzące Asasyny zostaną porządnie zrobione. Ponoć po wpadkach z AC: Unity firma wyciągnęła wnioski na przyszłość. Bez bugów i wtop? No, miejmy nadzieję…

A co wiadomo o nadchodzącej części?

Według wcześniejszych plotek, powstająca część nosi tytuł Assassin’s Creed: Victory. Takie informacje podawał pod koniec zeszłego roku serwis Kotaku. Nowa odsłona powstaje rzekomo na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One, co w sumie nie powinno nikogo dziwić. Wyobrażacie sobie inne platformy docelowe? Akcja gry ma przenieść nas tym razem do XIX-wiecznego, wiktoriańskiego Londynu.

Do sieci wyciekły nawet pierwsze screeny z AC: Victory, choć Ubisoft nie potwierdził ich autentyczności. Jeśli chcecie je sobie przypomnieć, zapraszamy do tego newsa z galerią.

Wspomniany raport finansowy Ubisoftu przyniósł ze sobą również kilka ciekawych liczb. Dowiedzieliśmy się, że ostatnie dwie gry z serii Assassin’s Creed, czyli Unity oraz  Rogue, zostały łącznie wysłane do sklepów w ilości 10 milionów egzemplarzy. W przypadku Far Cry 4 było to 7 milionów sztuk, a The Crew – 2 miliony.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

221 Shares
Share221
+1
Tweet