Nowy Assassin’s Creed ma przypominać kultowego RPG-a

Kolejne niepotwierdzone rewelacje na temat Assassin’s Creed.

Znany dotychczas jako Assassin’s Creed Empire tytuł może pojawić się na rynku jako Assassin’s Creed Origins – taki przeciek obiegł ostatnio internet i jeśli nie znacie sprawy, przypominamy ją poniżej.

Teraz pora na kolejne wieści, również niepotwierdzone, lecz naprawdę ciekawe. Ich źródłem jest serwis WWG, który powołuje się na pragnącą zachować anonimowość personę z Ubisoftu. Według niej nowy Assassin’s Creed opowie o samych początkach gildii skrytobójców i pozwoli nam wcielić się w dwie postacie: kobietę oraz mężczyznę.

Struktura tytułu będzie mniej liniowa, a system progresji postaci mniej związany z historią gry. Kontakt serwisu WWG wielokrotnie porównywał tutaj nowego Assassin’s Creed do świetnego The Elder Scrolls V: Skyrim od Bethesdy.

Nadchodzące asasyny mają dać graczowi więcej swobody i postawić spory nacisk na eksplorację. Ponoć tytuł jest rozwijany od kilku lat i będzie jedną z największych odsłon znanej serii. Akcja przeniesie nas nie tylko do Egiptu, lecz również poza teren tego państwa, do Grecji. Powrócą też łodzie – wypłyniemy na Morze Śródziemne i będziemy brać nawet udział w bitwach morskich.

WWG donosi też, że rozmawiał z osobą, która widziała teaser nowego Assassin’s Creed. Mamy w nim nie tylko sceny Egiptu różnych okresów, lecz również spojrzenie na Azję, Francję w czasach drugiej wojny światowej czy na współczesną siedzibę Abstergo Industries. Nie wiadomo jednak, czy omawiany filmik będzie tym, który mamy zobaczyć jako zapowiedź gry.

Po drugie pamiętajcie, że to jedynie niepotwierdzone informacje, do których nie odniósł się Ubisoft.

Ubisoft szykuje się do wielkiej zapowiedzi?

Deweloper odpuścił sobie w zeszłym roku Assassin’s Creed, dlatego fani serii tym bardziej czekają na nową odsłonę ukochanego cyklu. Na forum Reddit pojawił się wpis, który wywołał kolejną wrzawę wokół gry, która dotychczas znana jest jako Assassin’s Creed Empire.

Użytkownik wspomnianego forum o nicku Sirusavath (posiada kilkuletni staż na Reddit) pisze, że jest pracownikiem firmy, która zajmuje się przygotowywaniem grafik promujących nadchodzące tytuły. Niedawno jego firma zajmowała się opracowywaniem karty produktu dla nowego Assassin’s Creed, lecz jak podaje Sirusavath, gra nosiła podtytuł Origins, a nie Empire.

Nie przyglądałem się grafice zbyt długo, ale to był obrazek do zamówienia przedpremierowego dla jednego z amerykańskich sklepów. Gra nazywa się Assassin’s Creed: Origins i wygląłało mi to na Egipt. Na obrazku pojawiło się miasto z piramidą w tle. W centrum znalazł się asasyn, który idzie w stronę miasta. Niósł tarczę, łuk i miał na ramieniu jastrzębia.

Sirusavath uważa, że takie prezentacje są przygotowywane tuż przed zapowiedzią gry, zatem według niego możemy się spodziewać, że Ubisoft na dniach ujawni Assassin’s Creed Origins.

Co w tym wszystkim nie gra? Choć nie uważamy, że powyższy przeciek nie zawiera w sobie ziarna prawdy, tytuł Assassin’s Creed Empire został niedawno przez pomyłkę potwierdzony przez jednego z aktorów, który podkłada głos w nowej grze. Może być jednak i tak, że Empire to nazwa kodowa tytułu, który ostatecznie pojawi się w sprzedaży jako Origins

Sirusavath wspomniał też, że jego firma pracowała nad prezentacją Far Cry 5, a to też nie za bardzo pasuje do ostatnich doniesień, gdzie Ubisoft uciął plotkę odnośnie nowej gry z tego uniwersum. Z drugiej strony, francuski wydawca może się z nami drażnić i na E3 jednak coś zostanie pokazane.

Ciężko też uwierzyć, że nowy Assassin’s Creed miałby zostać zaprezentowany na dniach, skoro przed nami E3. A Wy co o tym wszystkim sądzicie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.