Słusznie to zdjęcie wzbudziło szum w sieci? Deweloper odpowiada

Jeden wpis i rozpoczęła się dyskusja.

Wczoraj Ubisoft opublikował na swoim profilu w serwisie Facebook powyższą grafikę z dopiskiem „wyspa, której tak naprawdę nigdy nie opuściliśmy”. Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów serii Far Cry, którzy zaczęli snuć domysły i doszukiwać się w poście drugiego dna. Czyżby deweloper szykował remaster Far Cry 3? A może to zajawka całkowicie nowej produkcji w tym uniwersum?

Jeśli też zastanawiacie się, co może oznaczać omawiany wpis, mamy dla Was odpowiedź. NIC, to po prostu zwykły wpis. Serwis Game Informer zapytał dewelopera o sprawę i usłyszał w odpowiedzi, że nagłośniony post to zwykły powrót do przeszłości, który nie zwiastuje niczego.

Nie będzie zatem remastera Far Cry 3, a deweloper nie ujawnia póki co niczego na temat kolejnej gry w tym uniwersum. Zadowoleni, czy tęsknicie za czymś nowym ze świata Far Cry?

Ubisoft otworzy nowe studia, w Niemczech powstanie kolejna gra AAA

Ubisoft zamierza jeszcze w tym roku otworzyć dwa nowe studia. Pierwsze ma mieć siedzibę w Niemczech, w Berlinie. To tutaj ma się rozwijać niezapowiedziana jeszcze gra AAA, a prace nad nią zostaną dodatkowo wsparte przez zespół Blue Byte, znany choćby ze strategii Anno 2205. Warto jednak dodać, że owa ekipa pomagała również przy For Honor oraz Rainbow Six Siege.

Kolejne studio zostanie otwarte na południu Francji, w miejscowości Bordeaux. Ta grupa deweloperów skupi się na pomocy innym ekipom przy pracach nad Just Dance, Steep i Ghost Recon Wildlands.

Najbardziej interesująco wygląda oczywiście wspomniana, niezapowiedziana gra AAA. Ciekawe, czy chodzi o kolejną część jakiejś znanej serii, czy też może Niemcy wezmą się za całkowicie nowe IP…

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.