W kinach jest coraz mniej komedii. Znany ich twórca szacuje, jaka będzie ich przyszłość

najlepsze komedie
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Judd Apatow ma na koncie wiele komedii, które odnosiły sukcesy w kinach. Ostatnio filmy komediowe nie mają jednak najlepszej passy. Apatow szacuje, że wszystko się jeszcze odmieni.

Judd Apatow to amerykański reżyser, producent i scenarzysta, uznawany za jednego z najbardziej wpływowych twórców w komediowym przemyśle filmowym. Zyskał sławę dzięki serii kultowych komedii, takich jak “40-letni prawiczek”, “Dziewczyny z sąsiedztwa”, “Wpadka” czy “Długa droga do szczęścia”. Apatow jest również znany z pracy nad popularnymi serialami telewizyjnymi, takimi jak “Freaks and Geeks” i “Nie ma to jak hotel”. W rozmowie z serwisem Vulture, autorytet wspomniał, że dobra passa komedii jeszcze wróci. Przytoczył chociażby popularność filmu pt. Barbie. Wspomniał też, że twórcy nie inwestują w filmy komediowe ponieważ te… nie są poprostu modne:

Jest jakiś hit i wówczas oni [filmowcy] myślą tak: ludziom się to podobało, zróbmy więcej takich filmów. Myślenie nad tym nie jest głębsze. Będą chcieli gonić za wszystkim, co dobrze sobie radzi, ponieważ nie chcą podejmować ryzyka.

Judd Apatow dla Vulture

Nie podważam absolutnie kompetencji oraz zdania filmowca, jednak osobiście twierdzę, że od lat nie pojawiła się w kinach ani jedna produkcja, która wywołałaby ból brzucha ze śmiechu. Myślę, że brak nowych komedii to raczej pokłosie tego, że w dzisiejszych czasach ludziom bardziej znajome są takie emocje jak chociażby strach. Wolą czuć przerażenie, napięcie i być zaskakiwanymi na filmach typu thriller, horror czy filmy akcji, niż rozśmieszani przez, nomen omen, wątpliwej jakości humor. Jeśli chcecie poczytać więcej wiadomości ze świata filmów i seriali, to zapraszamy Was do działu Filmy i Seriale.

Źródło:
https://www.vulture.com/article/judd-apatow-dga-awards-this-is-50-interview.html

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie