Nowe Halo i Gears of War jeszcze w tym roku?

Microsoft o pewnych planach na przyszłość.

W trakcie podcastu IGN, Phil Spencer zarządzający marką Xbox podał, że w roku 2017 nie zobaczymy żadnej nowej gry z uniwersum Gears of War, tak samo jak Halo w postaci FPS (w tym roku ukazało się Halo Wars 2, którego naszą recenzję znajdziecie w tym miejscu).

Co ciekawe, ze względu na to, że nie będzie tego rodzaju produkcji, Phil Spencer uważa za interesujące. Podkreśla, że na Xboksa One pojawią się inne gry takie jak Crackdown 3, State of Decay 2 oraz Sea of Thieves. Czy dla Was to wystarczający argument do zakupu Xboksa One?

Cena Project Scorpio. Microsoft nie chce nikogo straszyć i zamyka temat jednym słowem

Podczas niedawnego podcastu dla serwisu IGN szef marki Xbox, Phil Spencer, został zapytany m.in. o nadchodzącego Skorpiona. Spencer podkreślił, że Project Scorpio zostanie ujawniony nie na samych targach E3 2017, lecz na specjalnym pokazie przed wspomnianą imprezą. Nie znaczy to, że konsoli zabraknie na E3, tam również sprzęt będzie obecny.

W kontekście tego, jak Project Scorpio ma wyglądać, szef marki Xbox podkreślił, że wizualnie dostaniemy konsolę klasy “Premium”, choć będzie ona pasowała do całej linii Xbox. Konkretów nie zdradzono. Takim samym słowem Spencer zamyka temat ceny Project Scropio – ta również ma być “Premium”.

Nazywam ten sprzęt konsolą “Premium”, ponieważ chcę, by było jasne, że tworzymy ją dla graczy “Premium”. Dla osób, które kupują większość gier i grają w większość tytułów, spędzając przy tym najwięcej godzin oraz wydając najwięcej dolarów. To tak jak z kontrolerem Elite, który nazywam kontrolerem “Premium” – mówi bez ogródek szef marki Xbox.

Nie próbuje nikogo straszyć ceną. Mamy zamiar przedstawić taką cenę, która naszym zdaniem będzie sprawiedliwa dla produktu, który tworzymy – dodaje.

Pełny podcast porusza również wiele innych ciekawych tematów dotyczacych Microsoftu oraz marki Xbox. Jeśli macie ochotę posłuchać i obejrzeć całość, proszę bardzo:

Pachter: PS5 najwcześniej w 2019 roku. Sony nie zareaguje nową konsolą na Project Scorpio

Pod koniec tego roku Microsoft wypuści na rynek Project Scorpio, czyli najmocniejszą konsolę, jaka znajdzie się na rynku. Czy Sony odpowie na taki krok, skoro niedawno zaserwowało graczom PS4 Pro? Takie pytanie padło w kierunku znanego analityka Michaela Pachtera.

Microsoft nie wymienia Xboxa One, tylko robi upgreade swojej konsoli. Więc nie, Sony nie zaskoczy nas nowym sprzętem w 2018 roku. Możliwe, że dostaniemy PS5 w 2019 roku lub może w 2020 roku, kiedy to Microsoft wypuści Xbox Two. Dalej powinniśmy dostawać nowe konsole w odstępie trzech lat, a gry z wcześniejszych generacji będą z nimi kompatybilne – twierdzi Michael Pachter cytowany przez serwis Gamepur.

Sądzicie, że przewidywania analityka się sprawdzą? Tymczasem czekamy na oficjalną prezentację Project Scorpio, która nastąpi na czerwcowych targach E3 2017.

Project Scorpio z całkowicie nowym menu. Konsola otrzyma interfejs Project Neon

Dopiero tegoroczne targi E3 przyniosą ze sobą prezentację Project Scorpio, więc do czerwca musimy zadowalać się malutkimi informacjami na temat oczekiwanej konsoli Microsoftu.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Project Scorpio będzie posiadał na swoim pokładzie menu oraz interfejs użytkownika, którego nazwa kodowa brzmi Project Neon. Pisze o tym serwis Windows Central, który zauważył w portfolio jednego z inżynierów Microsoftu (na LinkedIn) wzmiankę, że ten pracuje obecnie nad prototypem interfejsu dla Scorpio.

Wspomniany portal skontaktował się w związku z tym ze swoimi źródłami znającymi plany Microsoftu i te uściśliły, że Project Scorpio dostanie ten sam interfejs, który jest opracowywany dla systemu Windows 10. Chodzi o tzw. Project Neon, oparty na przezroczystościach, efektach 3D oraz animacjach.

Na początku roku do sieci przedostały się grafiki, które prezentują prawdopodobnie nieukończoną jeszcze wersję Project Neon (znajdziecie je poniżej). Interfejs zostanie zaaplikowany systemowi Windows 10 w aktualizacji Redstone 3, zaplanowanej na drugą połowę 2017 roku. Jeszcze przed nią otrzymamy łatkę nazwaną Creators Update.

Project Neon
Project Neon

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: