Nowe gry na PS4 i PS5 tego tygodnia. Tłum ludzi, małe zabawki i kolejne LEGO

Gry na PlayStation
Newsy PS4 PS5

PlayStation Access jak zwykle nie zawiodło i przedstawia nam nowe gry na PS4 i PS5 tego tygodnia. Dość powiedzieć, że fani PlayStation mają na co liczyć.

Nowe gry na PS4 i PS5 tego tygodnia to m.in. kuriozalna przygoda o ludzkości i jednym psie, zabawa zabaweczkami czy nowe wyścigi LEGO. Fani gier retro mogą też liczyć na poznanie historii Zoola w jego najnowszej, współczesnej odsłonie, która jednak jednoznacznie kojarzy się z kultowymi platformówkami akcji dawnych lat.

  • Humanity (PS4, PS5) – już dostępne
  • Tin Hearts (PS4, PS5) – już dostępne
  • LEGO 2K Drive (PS4, PS5) – 19 maja
  • Zool Redimensioned (PS4) – 16 maja

Największą nowością wydaje się Humanity, bo to nie tylko bardzo dziwna gra o tłumie ludzi ślepo podążających za psem, ale również premierowa pozycja już teraz dostępna w PS Plusie na maj. Posiadacze tej subskrypcji mogą już teraz zagłębić się w tę nieco abstrakcyjną estetykę, a zarazem sprawdzić, dokąd ta ludzkość w ogóle zmierza.

Tin Hearts to z kolei tytuł w pewien sposób podobny, ale zamiast czystej abstrakcji, mamy tu wspaniałą nostalgię. Wszystko dlatego, że tu również kierujemy grupą, jednak tym razem niewielkich zabawek-żołnierzyków. Niektórzy mogą poczuć się jak w dawnych czasach dzieciństwa, a inni wykorzystają umysł, aby doprowadzić naszych bohaterów do celu i poznać historię rodziny ich posiadaczy.

Do tego fani LEGO mogą już od 19 maja grać w LEGO 2K Drive, czyli solidnie zapowiadającą się wariację LEGO wyścigów. Reszta zabawi się w retro platformówkę Zool Redimensioned.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie