Nowa gra Plants vs. Zombies zapowiedziana. Dołącz do walki przed premierą

Graj jako Sąsiad Założyciel i uzyskaj dostęp do cotygodniowych doświadczeń związanych z nową rozgrywką, zdobądź wyjątkowe nagrody oraz zatrzymaj swój postęp w grze do jej premiery, 18 października.

PopCap, studio Electronic Arts, zapowiedziało Plants vs. Zombies: Bitwa o Neighborvillenową grę, która przeniesie graczy do Neighborville, podmiejski region, gdzie znajdziemy wyjątkowe zderzenie flory i nieumarłych. Obecnie na PC, PS4 i Xbox One można nabyć grę w wersji Founder’s Edition.

Wraz z szaloną fabułą, którą pokochali fani poprzednich części Plants vs. Zombies, twórcy umożliwiają wejście do Giddy Park na bitwy w trybie multiplayer lub użycie tablicy społecznej do interakcji z innymi graczami i tworzenia grup. Gracze odkryją zagrożenia związane z trzema regionami, w tym znane centrum Neighborville Town Center, a także groźne obrzeża miasta Neighborville ulokowane w gorącej i zakurzonej Mount Steep czy bujne, ale obce regiony Weirding Woods.

Podstawą Plants vs. Zombies: Bitwa o Neighborville jest rozgrywka dla wielu graczy. Gracze mogą walczyć za pomocą 20 w pełni konfigurowalnych klasom postaci, w tym powracającym ulubionym postaciom, takim jak Peashooter i Chomper, a także nowym, świeżym twarzom, takim jak Night Cap, mistrz cieni i królowa funky disco Electric Slide. Lista postaci zawiera również opcję Team Play dla każdej frakcji, Oak and Acorn czy Space Cadet.

Dodatkowo, gracze mogą łączyć siły i kopać trawę w trybie lokalnej kooperacji (tylko na na PS4/Xbox One) oraz kooperacji online w każdym trybie, niezależnie od tego, czy chodzi o walkę w kwitnących regionach, czy też dołączanie do walki w sześciu różnych trybach wieloosobowych. To jeszcze nie koniec zabawy, ponieważ gracze mogą wziąć udział w Festiwalach, które będą miały miejsce po październikowej premierze i które pozwolą na odblokowanie nowych nagród sezonowych.

Co w przedpremierowym Founder’s Edition?

Jeszcze przed oficjalną premierą, Plants vs. Zombies: Bitwa o Neighborville Edycja Founder’s dostępne jest w wersji na komputery za pośrednictwem platformy Origin oraz na konsole Xbox One i PlayStation 4. Edycja Founder’s to wczesna edycja gry, która daje fanom szansę stania się głównym Sąsiadem Założycielem. Przez kolejne sześć tygodni będą odkrywane przed nimi nowe części gry, w tym nowe tryby wieloosobowe czy regiony wolnej eksploracji. Wszystkie ekscytujące funkcje będą uruchamiane na żywo, aż do globalnej premiery 18 października. Oprócz wczesnej, przedpremierowej gry, Sąsiedzi Założyciele otrzymają ekskluzywne nagrody i będą mogli przenieść swój postęp w grze do pełnej wersji standardowej, którą otrzymają bez dodatkowych kosztów.

Edycja Founder’s, wydawana jedynie w wersji cyfrowej, dostępna na całym świecie od dzisiaj do 30 września o godzinie 9:00 rano czasu pacyficznego za specjalną cenę 29,99 USD. Edycja Founder’s dostępna jest również od dzisiaj dla członków Origin Access Premier. Więcej szczegółów na temat Edycji Founder’s znajduje się w 6-tygodniowym kalendarzu Założycieli, dostępnym na specjalnej stronie.

Plants vs. Zombies: Bitwa o Neighborville kontynuuje zabawę między zombie a roślinami w naszej największej i najbardziej zwariowanej strzelance – powiedział Rob Davidson, Game Director w PopCap w Vancouver. – Wraz z wydaniem Edycja Founder’s wyruszamy w nową podróż wraz z naszą oddaną społecznością. Na każdy tydzień aż do premiery, zaprojektowaliśmy publikację specyficznych modów i różnych metod rozgrywki w celu optymalizacji gry. Ten wyjątkowy sposób wydania, na który się zdecydowaliśmy, pozwala fanom na wcześniejsze wejście do zmienionego świata, zdobycie ekskluzywnych nagród i utrzymanie swoich postępów przed premierą, która będzie miała miejsce 18 października.

Tryby i funkcje w grze Plants vs. Zombies: Bitwa o Neighborville Edycja Founder’s są już wersjami finałowymi, ale dzięki wcześniejszemu dostępowi dla fanów, zespół programistów będzie mógł w razie potrzeby je dopracować już w trakcie gry. Zapewni to wszystkim graczom jak najlepsze wrażenia od samego startu gry, jak i w jej trakcie, a także zagwarantuje najwyższą jakość rozgrywek Plants vs Zombies: Bitwa o Neighborville.

Dodatkowo, przez pierwsze cztery tygodnie Sąsiedzi Założyciele otrzymają ekskluzywne nagrody przy kolejnych logowaniach do gry (przysługuje jedna nagroda na tydzień, wymagane jest cotygodniowe logowanie w celu zbierania nagród). Wśród bonusów znajduje się zestaw przedmiotów Fire Defender dla Snapdragona, kostium Ultimate Champ Star dla All-Star Zombie oraz kostium Pea of Valiance dla Peashootera.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.