Valve zaskakuje zapowiedzią nowego tytułu. Gracze nie są zadowoleni

Fani Valve dają widoczny sygnał – nie tego chcieliśmy.

Artifact: The Dota Card Game zostało zapowiedziane przez Valve podczas imprezy The International 2017, gdzie gracze mogli śledzić tegoroczne finały największego turnieju w Dota 2.

Jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z grą karcianą, która ma stanąć w szranki z Hearthstone od Blizzarda. Czy będzie to wygrany pojedynek? Marka Dota jest bardzo mocna, zatem wszystko jest możliwe.

Niestety póki co wiemy naprawdę niewiele o Artifact: The Dota Card Game. Karcianka zadebiutuje na rynku w 2018 roku i będzie spin-offem popularnej gry MOBA. W prace nad grą włączył się m.in. Brad Muir, współtwórca Iron Brigade czy Massive Chalice. O mechanice rozgrywki nie ujawniono nic poza tym, że wszystko rozegra się na trzech planszach, będziemy rozstawiać swoje jednostki w kilku rzędach, budować koszary i walczyć z kierowanymi przez sztuczną inteligencję przeciwnikami. Oczywiście w Artifact: The Dota Card Game pojawią się postacie z Dota 2.

Valve ujawniło pierwszy teaser produkcji i co tu dużo gadać – zdecydowana większość graczy nie tego się spodziewała. Filmik – przy ponad 100 tys. odsłon – ma w chwili pisania tego newsa 1134 lajki i aż 4274 łapek w dół. Pod teaserem pada wiele pytań – gdzie jest oczekiwany Half-Life 3?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.