No Rest for the Wicked – twórcy serii Ori prezentują świetnie zapowiadający się RPG akcji

No Rest for the Wicked
Newsy PC PS5 Xbox Series

Moon Studios, austriackie studio deweloperskie odpowiedzialne m.in. za gry z serii Ori, pracuje nad mrocznym hack’n’slashem akcji pt. No Rest for the Wicked. Właśnie pokazano nowy, aspirujący gameplay.

No Rest for the Wicked to RPG akcji w klimacie fantasy, zapowiedziane 8 grudnia minionego roku. Gra zmierza na pecety oraz konsole Xbox Series S, Xbox Series X i PlayStation 5, niemniej nie wiadomo jeszcze, kiedy możemy spodziewać się jej premiery. Wiadomo jednak natomiast, że akcja gry toczyć się będzie na wyspie znanej jako Isola Sacra. Do jej brzegów przybije starożytna a zaraza zwana Pomorem. Chaos nią wywołany postanowi wykorzystać bezwzględna przedstawicielka kościoła znana jako Madrygała Seline. To właśnie jej siły rozpoczną walkę o wyspę z lokalnym rządem i rebeliantami. W grze wcielimy się w Cermina, czyli jednego ze świętych wojowników powołanych do walki z Pomorem. Fabuła nie należy więc do szczególnie skomplikowanych, ale zapoznając się z najnowszym gameplay’em łatwo jest wywnioskować, że to mroczny klimat gry będzie jednym z jej największych atutów. Sprawdźcie zresztą sami, z jak dopracowanymi wizualnie lokacjami będziemy mieli do czynienia:

No Rest for the Wicked – mroczny klimat i szybka, wymagająca walka

Jeśli dobrze zapoznaliście się z powyższym materiałem wideo, to z pewnością zauważyliście, że No Rest for the Wicked będzie grą wymagającą refleksu oraz precyzji. Na potrzeby walk dostaniemy spory arsenał, przy czym każdy typ broni zaoferuje inny rodzaj ataku. Do tego gracz będzie mógł zaklinać uzbrojenie dzięki runom oraz wykuwać własne pancerze, co w połączeniu z systemem rozwoju pozwoli dopasować bohatera do własnego stylu rozgrywki. Co ciekawe, pomiędzy bitwami gracz będzie mógł odpocząć w mieście Sacrament, gdzie zakupi własną posiadłość i urządzi ją według własnego gustu. Wolny czas spędzimy także na wędkowaniu i uprawianiu ziemi, co pozwoli uzyskać surowce pozwalające na regenerację zdrowia i ulepszania statystyk. Jeśli chodzi o kampanię, to będziemy mogli przejść ją zarówno samotnie, jak i z innymi graczami w trybie sieciowej kooperacji. A poniżej jeszcze garść screenów z nadchodzącej gry:

Advertisement
Udostępnij: