Wybitnie dobrze przyjęty film już na Disney+. Dopiero co był w kinach

Disney+ z wielką premierą świeżo z kina | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi

Disney+ kusi subskrybentów i nie tylko jeszcze jedną wielką premierą. W usłudze wylądował już queerowy melodramat cieszący się tak wysokimi ocenami.

Choć Disney+ z jednej strony przygotowuje się coraz mocniej do blokady współdzielenia kont, z drugiej kusi nowymi pozycjami w ofercie. Niedawno wylądował tam nowy animowany film Disneya, jeszcze wcześniej do usługi trafiły oscarowe “Biedne Istoty”, a teraz mamy kolejny kinowy hit – melodramat “Dobrzy nieznajomi”!

Disney+ z premierą świeżo z kina

9 lutego bieżącego roku do polskich kin trafił jeden z najlepiej ocenianych kameralnych dramatów ostatnich lat. Reżyser i scenarzysta Andrew Haigh stworzył czarującą opowieść o aspirującymi scenarzyście Adamie, który po pewnym czasie dowiaduje się, że jego (rzekomo) zmarli rodzice jednak nadal żyją. Całość skupia się nie tylko na poznawaniu siebie i odkrywaniu prawdy o przeszłości, ale przede wszystkim na romansie, który iskrzy między Adamem i Harrym.

Krytycy niezwykle ciepło przyjęli ten film. Na Rotten Tomatoes może pochwalić się wskaźnikiem aż 96% pozytywnych not od recenzentów! Z kolei widownia również pozytywnie odbiera zaprezentowaną historię. W tym przypadku mówimy o 91% “świeżości”.

Przede wszystkim chwali się kameralną, osobistą, acz realistycznie i gorzko pokazaną historię relacji syna z rodzicami. To przede wszystkim jednak opowieść o miłości. No i nie można zapomnieć o bliskich perfekcji rolach Andrew Scotta i Paula Mescala, którzy fantastycznie sportretowali wewnętrzne demony drzemiące w ich postaciach.

“Dobrzy nieznajomi” dostępni są na polskim Disney+ już teraz. Warto obejrzeć także dlatego, iż film nominowano do Złotego Globa, a także zdobył sześć nominacji do nagród BAFTA.

Źródło: Disney+

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie