Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nioh 3 nie powstanie zbyt szybko. Twórcy mają inne plany

Nioh 3 to bardzo odległy temat i wygląda na to, że trochę na niego poczekamy. Reżyser cyklu twierdzi, że serii przyda się odpoczynek.

Marka Nioh stanowi udany eksperyment Team Ninja, które połączyło mechaniki typowe dla gier soulslike z japońskim settingiem. Choć taka mieszanka nie spodobała się każdemu, to same gry zebrały bardzo pozytywne oceny i sprzedały się zadowalająco.

Niestety, na drugiej odsłonie serii póki co będzie musiało się skończyć. Reżyser gier – Fumihiko Yasuda – potwierdził, że Nioh póki co idzie w odstawkę. Team Ninja szykują inne projekty i na ten moment nie planują kontynuacji.

W Team Ninja siedmioletni okres rozwoju serii Nioh wkrótce przejdzie w stan spoczynku i jest kilka projektów, które wystartują na pełną skalę w 2021 roku. Zamierzam zmienić mój styl tworzenia, aby dopasować go do mojego zmieniającego się trybu życia i skoncentrować się na nowych tytułach. Jeśli chodzi o mnie osobiście, postaram się więcej nie przytyć.

– komentuje Fumihiko Yasuda dla Famitsu

Z jednej strony trochę szkoda, a z drugiej może to zwiastować dobre wieści dla fanów Ninja Gaiden. Niedawno Internet obiegła wieść o przygotowaniu znaku towarowego pod kolejną odsłonę serii. Bardzo możliwe, że tajemniczym projektem zespołu Yasudy jest właśnie kontynuacja Ninja Gaiden.

Na wieści o kolejnej grze Team Ninja musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się