Nintendo Switch do 4K podobno już u deweloperów. Producent reaguje na wiarygodny raport

Nintendo Switch - konsole w różnych wersjach kolorystycznych
Switch

Temat domniemanej konsoli Nintendo Switch Pro powraca. Redakcja Bloomberg poinformowała, że dotarła do wielu studiów growych, które posiadają devkity obsługujące wsparcie dla rozdzielczości 4K.

Na początek jednak cofnę się na moment w czasie. Wcześniejsze doniesienia odnośnie wersji Pro sugerowały właśnie, że na jeszcze nieoficjalna maszyna od Nintendo wspiera właśnie wymienioną rozdzielczość. Gracze oczekiwali, że będzie nią model OLED, który okazał się zupełnie czymś innym.

We wczorajszym raporcie opublikowanym przez Bloomberg wyczytać można, że tamtejsi dziennikarze dotarli do łącznie 11 firm, które potwierdziły posiadanie specjalistycznego devkitu Nintendo Switch, który może generować obraz w 4K podobnie jak PS5 czy Xbox Series X. Wymieniono m. in. Zynga Inc., czyli studio o którym wiadomo, że tworzy na Pstryczka grę Star Wars: Hunters.

Wiadomość z 30 września, 2021(JST) fałszywie twierdzi, że Nintendo dostarcza narzędzia do tworzenia gier na Nintendo Switch z obsługą 4K. Aby zapewnić prawidłowe zrozumienie wśród naszych inwestorów i klientów, chcemy wyjaśnić, że ten raport nie jest prawdziwy.

Chcemy również powtórzyć, że, jak ogłosiliśmy w lipcu, nie mamy żadnych planów dotyczących nowego modelu poza Nintendo Switch – Model OLED, który zostanie wprowadzony na rynek 8 października 2021 roku.

– informuje Nintendo na Twitterze

Niedługo po tym na Twitterze samo Nintendo oficjalnie zaprzeczyło doniesieniom Bloomberga. Słowo przeciwko w słowie, choć nie uważam, że redakcja, w której zasiada sam Jason Schreier, wzięła te 11 studiów growych z devkitami z kosmosu. Samo podanie konkretnego studia z nazwy już świadczy o pewnej wiarygodności. Cóż, najpewniej dopiero następne miesiące tak naprawdę zweryfikują, jak sprawa ma się w rzeczywistości.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie