Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nintendo Switch zimą sprzeda się lepiej od PS5 i Xbox Series? To bardzo możliwe

Nintendo Switch w ostatnich miesiącach zanotował ogromny skok popularności. Wiele wskazuje na to, że konsola pokona nową generację.

Choć w naszym kraju najnowsza konsola od Nintendo nie jest przesadnie popularna, to w USA i Wielkiej Brytanii równa się sprzedażą z platformami Sony i Microsoftu, a momentami nawet je przewyższa.

Hybrydowa konsola od Big N przyciąga graczy nie tylko swoją wszechstronnością, ale też tytułami ekskluzywnymi. Breath of the Wild i najnowsze odsłony Mario to jedynie wierzchołki góry lodowej i widać to po wynikach osiąganych przez konsolę.

Okazuje się, że sukcesowi Switcha nie przeszkodzi nawet premiera nowej generacji. Insider David Gibson twierdzi, listopad i grudzień będą wyjątkowym miesiącem dla Nintendo.

Switch najpewniej pobije kolejny rekord sprzedażowy. Niektórzy twierdzą, że rozejdzie się on lepiej od sprzętu nowej generacji i nie byłoby w tym nic dziwnego. Niższa cena konsoli i bogata biblioteka przyciągają jak magnes, a dodatkowo mamy przed sobą okres świąteczny.

Warto przypomnieć, że ostatni, grudniowy rekord sprzedażowy konsoli od Nintendo należy do kultowego Wii. Sprzęt rozszedł się wówczas w ponad 2 milionach sztuk. Przewidywania mówią, że Switch ma przebić ten wynik o milion sprzedanych egzemplarzy.

Oznaczałoby to tym samym, że Nintendo Switch ma sporą szansę pokonać Sony i Microsoft. Dla przypomnienia dodam, że PS5 i Xbox Series sprzedały się w ciągu pierwszych dni w łącznie około 3.5 milionach sztuk.

Oczywiście warto pamiętać, że nowa generacja konsol zmaga się z kiepską dostępnością. Mimo to, osiągnięcie takiego wyniku przez trzyletniego już Switcha będzie naprawdę sporym wydarzeniem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się