Nintendo Switch z ponad 1 mln sprzedanych sztuk w USA w samym listopadzie

Nintendo Switch - konsole w różnych wersjach kolorystycznych
Switch

Nintendo Switch króluje w koszykach graczy z całego świata. Według najświeższych danych, w samym listopadzie sprzęty z rodziny Pstryczków rozeszły się w ok. 1,13 mln sztuk w samym USA.

Bez wątpienia do tak świetnego wyniku przyczyniło się Święto Dziękczynienia, które miało miejsce 25 listopada. Co ciekawe, to nie koniec dobrych wieści na temat pozycji Nintendo Switch na rynku.

W ważnym dla świątecznych zakupów tygodniu Święta Dziękczynienia, które obejmuje Czarny Piątek, Nintendo Switch było również najlepiej sprzedającą się konsolą do gier wideo, z prawie 550 000 sprzedanych systemów. (…) Z listopadem zapisanym w księgach rekordów, Switch jest teraz najlepiej sprzedającą się konsolą do gier wideo przez 35 z ostatnich 36 miesięcy.

– czytamy w oświadczeniu prasowym NPD Group

Podkreślę to – Switch w ciągu ostatnich 36 miesięcy tylko we wrześniu ustąpiło którejkolwiek z innych konsol tytułu najlepiej sprzedającego się sprzętu do grania. Pokazuje to, jak mocno ugruntowana jest obecnie sytuacja tego hybrydowego handhelda na rynku. Warto jednak brać pod uwagę poprawkę również na dostępność konsol PS5 oraz Xbox Series X, ponieważ bez wątpienia i to ma ogromny wpływ na wymieniony wynik.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie