Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nintendo Switch Pro nie powstanie zbyt szybko. Producent ma inne plany

Nintendo Switch Pro to raczej dość odległa przyszłość. Big N skupi się na swoich aktualnych platformach i wciąż widzi w nich spory potencjał.

O ewentualnej wersji Pro konsoli Switch mówi się od bardzo dawna. Rzeczone projekty Nintendo miały wyciekać do sieci już kilka razy, jednak wciąż nie otrzymaliśmy potwierdzenia istnienia kolejnej iteracji hybrydowego sprzętu.

Okazuje się, że Nintendo nie planuje na ten moment żadnej mocniejszej wersji swojej konsoli. Potwierdził to sam prezes amerykańskiego oddziału firmy.

Jednak teraz widzimy też… że rozpęd Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite w czwartym roku (od wydania konsoli – przyp. red. ) jest silny. Wierzymy, że zmieniamy trajektorię innego, typowego cyklu życia konsoli. Będziemy też nadal, w dającej się przewidzieć przyszłości, naprawdę opierać się na obu tych platformach i idącej z nimi treści, ponieważ to symbiotyczna relacja robi prawdziwą różnicę. Właśnie dlatego Nintendo Switch jest tak zróżnicowany.

– komentuje Doug Bowser, prezes Nintendo America dla Polygon

Bowser w dalszej części wywiadu zasugerował, że firma nie planuje konkurować pod względem technologii z Sony i Microsoftem. Nintendo ma swoją niszę, która przynosi naprawdę wysokie zyski. Dodatkowo Bowser zaznaczył, że multiplatformowe tytuły AAA również sprzedają się dobrze na Switchu, choć nie są one priorytetem.

Być może jest to rozsądna droga rozwoju platformy. W praktyce Nintendo Switch Pro nie jest wcale tak pożądanym sprzętem. Switch jako konsola wciąż radzi sobie bardzo dobrze, co doskonale widać po wynikach sprzedaży sprzętu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się