Ile „pożyje” Nintendo Switch? Big N o dalszym wsparciu konsoli

Nintendo Switch Family - PG
Switch

Nintendo Switch zadebiutował 3 marca 2017 roku i od tamtej pory jest niezwykle rozchwytywanym sprzętem. Choć obecnie generacje konsol przelicza się na około 5 lat, wygląda na to, że wsparcie Pstryczka potrwa znacznie, znacznie dłużej.

Nintendo znane jest z niedopasowywania się do trendów konkurencji. Nie tylko pod względem technologicznym, ale także pod kątem debiutowania swoich nowych sprzętów. Choć można było się spodziewać, że ze Switchem pożegnamy się w najbliższym czasie, wygląda na to, że jeszcze długo Nintendo będzie go wspierać.

Mija właśnie piąty rok od premiery Nintendo Switch, a całkowita sprzedaż sprzętu przekroczyła 90 milionów sztuk. Zdajemy sobie sprawę, że system znajduje się w połowie swojego cyklu życia. Wprowadzenie Nintendo Switch – modelu OLED również przyczyniło się do dalszego wzrostu sprzedaży i obecnie oferujemy konsumentom trzy modele Nintendo Switch, aby dopasować je do ich stylu gry i stylu życia, a także szeroką gamę oprogramowania. Wierzymy, że w ten sposób stworzono podstawy do wzrostu, który wykracza poza to, co wcześniej uważaliśmy za konwencjonalny cykl życia sprzętu.

– powiedział Shuntaro Furukawa, prezes Nintendo, podczas Nintendo’s Corporate Management Policy Briefing

Na pewno świetnym powodem do przedłużenia żywota Switcha jest fakt, że ten się po prostu rewelacyjnie sprzedaje. Jeśli wierzyć danom sprzedażowym weryfikowanym przez VGChartz, w momencie pisania tego tekstu do graczy trafiło już 93,72 mln sztuk. Po co ubijać gęś znoszącą złote jaja, skoro generuje świetne przychody? Szczególnie jest to rewelacyjne odbicie się dla Japończyków po dość nieudanej sprzedaży Wii U.

Ze spotkania, z którego zacytowałem powyższą wypowiedź, można dowiedzieć się znacznie więcej o Nintendo. Między innymi to, jak ogromna jest przewaga graczy Pstryczka w wieku 20+. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tym miejscu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie