Nintendo Switch - mężczyzna gra na konsoli, a dziecko patrzy - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Na Nintendo grają głównie dzieci? Bzdura! Big N z niczym się nie kryje

Od wielu lat utarł się stereotyp, który wskazywał na to, że na konsolach Nintendo grają głównie najmłodsi gracze. Najnowsze statystyki pokazują coś zupełnie innego, wskazując ogromną przewagę dorosłych.

Z najnowszego dokumentu Corporate Management Policy Briefing opublikowanego przez Nintendo można wyciągnąć masę cennych informacji. Spójrzcie na poniższą grafikę, która pokazuje proporcje grup wiekowych mających styczność ze Switchem. Jak widać, jest przeogromna przewaga osób w wieku 20+.

Warto też wspomnieć, że wiele lat temu polityka Nintendo odnośnie gier, które trafiały na ich konsole, wyglądała zupełnie inaczej. Rzeczywiście ów firma starała się wydawać jedynie produkcje „przyjazne rodzinom” (z ang. „family friendly”), a niektóre tytuły musiały przejść stosowną cenzurę, aby mogły być wydane z nintendowskim znakiem jakości.

Sam wielokrotnie uczestniczyłem w rozmowach, gdzie pozostali uczestnicy twierdzili, że gry na omawiane konsole kojarzą im się z treściami dla najmłodszych. Prawdą jest jednak fakt, że w bibliotece budowanej przez wiele lat znajdziecie masę dojrzałych produkcji, które tylko zyskują, gdy jest się nieco starszym. Śmiało mogę w tym momencie wymienić The Legend of Zelda: Breath of the Wild, które dla młodszego odbiorcy może (lecz nie musi) sporo stracić, jeśli nie pochłonie się w realia tamtego, mrocznego świata.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 63 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible49%