Nintendo Switch Online - konsola

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Nintendo Switch Online + Expansion Pass od dziś. Znamy polskie ceny i nie wygląda to dobrze

Od dziś dostępny jest nowy wariant subskrypcji Nintendo Switch Online z dopiskiem „Expansion Pass”. Ten wprowadza kilka dodatkowych benefitów, aczkolwiek samo Nintendo wprowadziło dość niewygodny sposób jego opłacania.

W skład Nintendo Switch Online wchodzą wybrane gry z konsol NES i SNES, zapisy w chmurze, możliwość grania przez sieć (część tytułów nie wymaga NSO do tego), korzystanie z aplikacji mobilnej oraz specjalne oferty. Usługa rozszerzona o Expansion Pack zapewni także dostęp do nowego katalogu produkcji z Nintendo 64 oraz SEGA Genesis. Dodatkowo każdy otrzyma DLC Happy Home Paradise do Animal Crossing: New Horizons – te jednak będzie można zakupić osobno w cenie 25 dolarów (około 100 zł). Pozostając w temacie cen… Cóż, nie wygląda to dobrze.

Nintendo Switch Online - cennik oferty - PG

Powyżej możecie zobaczyć screen, który pochodzi bezpośrednio z mojej konsoli Nintendo Switch. Choć podstawowa wersja subskrypcji Nintendo jest możliwa do zakupu na miesiąc, trzy lub dwanaście w wariancie dla jednego gracza, nowy próg jest dostępny tylko w ramach jednokrotnej opłaty na dwanaście miesięcy. Jego cena wnosi wtedy 170 zł, czyli o całe 90 zł więcej niż „podstawka”.

Jest jednak sposób, by załapać się do tego pakietu o wiele taniej, mianowicie „należy zebrać drużynę” złożoną z użytkowników Switcha. W maksymalnie 8-osobowej grupie jesteście w stanie razem opłacać NSO, co wyjdzie znacznie taniej. Wtedy to na łebka przyjdzie zapłacić już tylko 36,25 zł rocznie. Jest to znacznie mniej, a przeliczając na liczbę korzyści, wręcz wygląda to opłacalnie.

Problemem może być jednak zorganizowanie dodatkowej siódemki graczy ze Switchem, aczkolwiek niejeden raz widziałem, jak losowi ludzie zbierali się w „rodziny” na na grupkach na Facebooku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 64 reviews)
Excellent42%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible50%