Nintendo ma postawić na poważne zmiany w polityce gier na Switcha. Właśnie takich chcę

Ruda dziewczyna gra na Nintendo Switch OLED na świeżym powietrzu
Switch

Zapowiada się na to, że na Nintendo Switch pojawi się w najbliższych latach sporo nowym marek. Prezes japońskiego giganta podzielił się ważnymi informacjami, które zwiastują poważne zmiany w kwestii nadchodzących gier.

Osoby bardziej zaznajomione z produkcjami dostępnymi na Nintendo Switch wiedzą doskonale, że Big N lubuje się w wydawaniu milionowych części swoich serii. Nie zliczę już tego, ile na przestrzeni lat dostaliśmy core’owych Zeld, Pokemonów, Marianów oraz innych kluczowych IP. Japończycy chcą zmienić nieco kierunek swoich działań wydawniczych.

Wierzymy, że zarówno osoby kupujące Nintendo Switch po raz pierwszy, jak i ci, którzy już posiadają sprzęt, są zainteresowani zakupem nowych tytułów. W przyszłości ważne będzie, aby oferować nie tylko różnorodny sprzęt, ale także wzmocnić sprzedaż zarówno evergreenów, jak i nowych tytułów.

– powiedział Shuntaro Furukawa podczas spotkania z inwestorami

Czym są te wspomniane wyżej „evergreeny”? W dalszej części wypowiedzi Furukawa wytłumaczył to zagadnienie:

Evergreen, czyli tytuły, które ukazały się w poprzednich latach fiskalnych, mają większy udział w ogólnej sprzedaży oprogramowania od ostatniego roku fiskalnego. Do tej pory w tym roku fiskalnym, w ciągu dziewięciu miesięcy od kwietnia do grudnia, tytuły wydane w poprzednich latach stanowiły około 60% sprzedaży jednostkowej oprogramowania pierwszej firmy.

– kontynuował Furukawa

Wygląda na to, że Nintendo w najbliższych miesiącach postawi na mniej znane marki lub zaoferuje także te całkowicie nowe. Warto jednak zaznaczyć pewną kwestię. Powyższa wypowiedź najpewniej dotyczy bezpośrednio takich przykładów jak np. Mario Strikers: Battle League. Ot, ponowne wcielenie franczyzy Super Mario Bros., ale w inny sposób. Osobiście nie pogardziłbym jednak zupełnie nowymi światami tak jak ten zaprezentowany w stosunkowo świeżej serii Splatoon. Mam nadzieję, że na Nintendo Switch będzie nam wszystkim dane zwiedzić jeszcze niejeden świat, którego wcześniej nie widzieliśmy.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie