Nintendo Switch w płomieniach

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Przegrzewa Ci się Switch? Nintendo radzi użyć odkurzacza

Japoński oddział producenta konsoli Nintendo Switch podzielił się w social mediach instrukcją radzenia sobie z problemem przegrzewania się sprzętu. O dziwo, tamtejsi pracownicy rekomendują użyć odkurzacza.

Na tę nietypową informację natrafiliśmy na oficjalnym profilu na Twitterze firmy kojarzonej z Mario, Pokemonami i Zeldą. Poniżej możecie znaleźć tłumaczenie instrukcji, która została opublikowana 27 lipca.

  1. Jeśli używasz swojego Nintendo Switch w gorącym otoczeniu, temperatura konsoli może wzrosnąć. Najlepiej grać w temperaturze od 5 do 35°C. Ponadto, jeśli porty wlotu i wylotu powietrza są zablokowane, temperatura konsoli może wzrosnąć. Prosimy uważać, aby ich nie zasłaniać.
  2. Jeżeli twoje Nintendo Switch przegrzewa się, może automatycznie przejść w tryb uśpienia jako środek ochronny. Jeśli grasz w trybie TV, proszę ustaw stację dokującą w taki sposób, aby ciepło nie gromadziło się łatwo.
  3. Jeśli ciała obce, takie jak kurz, dostaną się do wlotu lub wylotu powietrza, usuń je za pomocą odkurzacza. Ze względów bezpieczeństwa nie należy próbować rozmontowywać konsoli.

Cóż, nie będę ukrywał, że wielokrotnie spotkałem się z opinią, aby nie korzystać z pomocy odkurzacza przy czyszczeniu sprzętu elektronicznego. Natknąłem się też na artykuły, które informowały o sytuacjach, gdzie tego typu próby kończyły się często nawet pożarem, choć do nich podchodziłbym z lekkim dystansem. Nie mam zamiaru siać ewentualnych mitów technologicznych, dlatego prosiłbym o wzięcie tego pod uwagę.

Nie zmienia to faktu, że wyładowania elektrostatyczne generowane przez ruch powietrza na pewno nie lubią się z elektroniką. W związku z tym jestem zdziwiony po przeczytaniu powyższej instrukcji. Ja na pewno w ten sposób nie mam zamiaru czyścić moje Nintendo Switch i rekomenduję korzystać z o wiele bezpieczniejszego, sprężonego powietrza. Skoro o sprawdzonych sposobach mowa, niedawno świat obiegła wieść o nieinwazyjnym sposobie naprawy Joy-Conów. Więcej o tym przeczytacie w tym artykule.

[Źródło: Twitter Nintendo]

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się