Microsoft chce gier Activision Blizzard na Nintendo Switch. W wypowiedzi pada Call of Duty

Nintendo Switch - tytuły Activision Blizzard - Xbox
Switch

Microsoft ma w planach wspieranie biblioteki Nintendo Switch swoimi grami. Wiadomość prezesa giganta z Redmond sugeruje, że mogłyby to być tytuły Activision Blizzard. Być może sprawa dotyczy nawet serii Call of Duty.

Wcześniej tego samego dnia informowałem na temat wypowiedzi Brada Smitha, która ukazała się na łamach bloga Microsoftu. W tym samym akapicie, gdzie wspomina się o wydawaniu gier Activision Blizzard w dalszym ciągu na konsolach PlayStation, pojawia się także podobna kwestia w sprawie Nintendo Switch.

Aby było jasne, Microsoft będzie nadal udostępniał Call of Duty i inne popularne tytuły Activision Blizzard na PlayStation przez cały okres obowiązywania istniejącej umowy z Activision. Zobowiązaliśmy się też wobec Sony, że będziemy je udostępniać na PlayStation także po wygaśnięciu istniejącej umowy i w przyszłości, aby fani Sony mogli nadal cieszyć się grami, które kochają. Jesteśmy również zainteresowani podjęciem podobnych kroków, aby wesprzeć odnoszącą sukcesy platformę Nintendo. Wierzymy, że jest to właściwe dla branży, graczy i naszej firmy.

– czytamy na blogu Microsoftu

Powyższy fragment można rozumieć na kilka sposobów ze względu na ogólność wyrażenia „podobne kroki”. Nie do końca wiadomo, czy dotyczy po prostu wydawania gier spod szyldu Microsoftu również na Nintendo Switch, czy np. tylko kolejnych tytułów Activision Blizzard. Przykładowo Overwatch jest dostępny od niedawno na Pstryczku, więc pokrywałoby się to z postawioną teorią.

Część serwisów growych z całego świata twierdzi jednak, że przytoczona wypowiedź wskazuje na pojawienie się Call of Duty na Nintendo Switch. Szczerze mówiąc, kompletnie tak nie rozumiem tych słów, choć domyślam się, dlaczego ktoś tak mógł pomyśleć. Zaznaczę jednak, że wypowiedź Brada Smitha nie wyklucza takiej opcji. Kto wie? Może np. Call of Duty: Mobile otrzymałoby port na sprzęt Nintendo? Taki scenariusz wydaje mi się dość możliwy.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie