Nintendo oskarżone o „destrukcyjne działanie wobec historii gier wideo”

Nintendo - Mario
3DS Wii U

Nintendo zostało oskarżone o działanie na szkodę historii gier wideo. Firma nie dba o klasykę i odcina graczom dostęp do kultowych gier.

Organizacja Video Game History Foundation opublikowała oświadczenie, w którym krytykuje Big N za uniemożliwianie zachowywania starszych gier wideo. Choć organizacja VGHF rozumie zamknięcie cyfrowych sklepów na konsolach 3DS i Wii U, nie pochwala innych działań firmy, które wpływają na niekorzyść zachowywania klasycznych produkcji.

Choć to przykre, że ludzie nie będą mogli już kupować cyfrowych gier na 3DS-a lub Wii U, rozumiemy realia biznesowe, które legły u podstaw tej decyzji. Tym, czego nie rozumiemy, jest to, czego Nintendo oczekuje od fanów, jeśli chcą grać w te gry w przyszłości. Jako płatny członek Entertainment Software Association, Nintendo aktywnie finansuje lobbing, który uniemożliwia nawet bibliotekom zapewnianie legalnego dostępu do tych gier. Niezapewnienie komercyjnego dostępu jest zrozumiałe, ale uniemożliwienie instytucjonalnej pracy w celu zachowania tych tytułów jest aktywnie destrukcyjne wobec historii gier wideo.

– czytamy w oświadczeniu Video Game History Foundation

Kiedy Nintendo zamknie cyfrowe sklepy na Wii U i 3DS, gracze utracą możliwość zakupu nawet 1000 produkcji, których nie da się nabyć legalnie w inny sposób. W efekcie jedynym sposobem na ich sprawdzenie będzie skorzystanie z pirackiej kopii.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie