Nintendo zamyka cyfrowe sklepy na konsolach 3DS i Wii U. Znamy terminy

Nintendo - postacie
3DS Wii U

Nintendo zamyka wirtualne sklepy na konsolach 3DS i Wii U. Producent nie zamierza oferować klasycznych produkcji poza swoim abonamentem.

Firma ogłosiła, że do końca marca 2023 roku niemożliwe stanie się dokonywanie cyfrowych zakupów na wspomnianych konsolach. 23 maja 2022 roku nie będzie można dodać funduszy do swojego konta eShop na Wii U i 3DS przy pomocy karty kredytowej. Od 29 sierpnia nie użyjemy też karty eShop. Do końca marca 2023 roku wykorzystamy jednak posiadane kody na konkretne gry lub DLC.

Uwaga: Nawet po zamknięciu sklepów wciąż będziecie mogli pobrać posiadane gry i DLC. Nintendo nie zablokuje też możliwości instalowania aktualizacji i rozgrywki online.
Zamknięcie sklepów dotyczy: New Nintendo 3DS, New Nintendo 3DS XL, New Nintendo 2DS XL, Nintendo 3DS, Nintendo 3DS XL, Nintendo 2DS, Wii U Deluxe, Wii U Basic.

Co ciekawe, pierwotnie na stronie z ogłoszeniem producenta można było znaleźć wzmiankę o tym, że Big N w sumie nie zamierza dbać o katalog swoich klasycznych produkcji w sposób inny niż poprzez oferowanie ich w abonamencie NSO. Poniższy fragment został jednak usunięty.

W ramach naszych planów członkostwa Nintendo Switch Online ponad 130 klasycznych gier jest obecnie dostępnych w rosnących bibliotekach dla różnych starszych systemów. Gry te są często wzbogacane o nowe funkcje, takie jak rozgrywka online.
Uważamy, że jest to skuteczny sposób na udostępnienie klasycznej zawartości szerokiemu gronu graczy. W tych bibliotekach nowi i długoletni gracze mogą znaleźć nie tylko gry, które pamiętają lub o których słyszeli, ale także inne ciekawe tytuły, o których w innym przypadku nie pomyśleliby, żeby ich poszukać.
Obecnie nie planujemy oferować klasycznych treści w inny sposób.

– można było wyczytać na stronie producenta
Źródło: Kotaku

Serio, Nintendo? Patrząc na problemy niektórych gier uruchamianych na emulatorach na Switchu, nie jest to zbyt pozytywna wiadomość. Cóż, może jakość emulacji na Switchu jednak ulegnie poprawie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie