Nintendo NX mocniejsze od PS4? “Lepszy procesor, grafika, więcej pamięci”

Ciekawe, kiedy Nintendo zdecyduje się wreszcie zakończyć te wszystkie spekulacje.

Wrzawa wokół nieujawnionej jeszcze nowej konsoli od big N, zwanej póki co NX, wciąż narasta. W sieci pojawiają się nowe informacje, lecz trzeba traktować je z przymrużeniem oka, ponieważ pochodzą z nieoficjalnych źródeł.


Ostatnie dni rozgrzewają wieści z forum NeoGAF oraz Reddit, według których Nintendo NX ma być potężniejsze od PlayStation 4. Ponoć sprzęt przewyższy konsolę od Sony pod względem ilości pamięci RAM, a także mocy układów CPU oraz GPU. Platforma Nintendo ma posiadać pamięć DDR4, w tym od 6 do 8 GB zajmie się jedynie obsługą gier. Konsola będzie przygotowana na architekturze x86, czyli tej samej, co obecne PS4 i Xbox One.

Pojawiły się również nieoficjalne doniesienia na temat samych gier na NX, a właściwie portów, które konsola otrzyma z obecnego Wii U. Oprócz wspominanych już wcześniej The Legend of Zelda (nazwa robocza) oraz ostatniego Super Smash Bros., na nadchodzącej konsoli mogą zadebiutować SplatoonSuper Mario Maker.

Ciekawe, ile z tego prawdy. Liczymy, że Nintendo przedstawi szczegóły nowej konsoli najpóźniej podczas tegorocznych targów E3. Czekamy zatem na czerwiec!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

49 Shares
Share49
+1
Tweet