Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nintendo kontra wściekli klienci. Ciąg dalszy skarg na kontrolery Switcha

Gracze masowo zgłaszają problemy z kontrolerami Joy-Con dla Nintendo Switch. Producent konsoli ignoruje prośby, więc klienci zapowiadają pozew.

Switch to bez wątpienia bardzo udana konsola, która wciąż bije kolejne rekordy sprzedażowe. Niestety, najnowszy sprzęt od Big N ma ogromny problem, którego nie rozwiązała nawet rewizja konsoli w postaci Switcha V2.

„Driftujące” gałki w Joy-Conach to przykra codzienność dla posiadaczy tej konsoli i nic dziwnego, że gracze mają już serdecznie dość cyklicznej wymiany kontrolerów. Jakiś czas temu podzieliliśmy się z Wami przypadkiem pewnego 10-cio latka, który pozwał Nintendo za rzeczone problemy z Joy-Conami. Wygląda na to, że jego śladem pójdą inni gracze.

GamesIndustry podaje, że organizacja BEUC (Europejska Organizacja Konsumentów) i stowarzyszenia konsumentów z dziewięciu krajów poprosiły osoby posiadające wadliwy sprzęt o zgłoszenie występujących problemów.

Przedstawiciele rzeczonych organizacji zamierzają zebrać informacje od posiadaczy Switcha i zadecydować o tym, jakie należy podjąć kroki w celu wyjaśnienia problemów z Joy-Conami. Organizacje nie wykluczają rozwiązania sprawy w sądzie, jeśli rozmowy z Nintendo nie przyniosą oczekiwanego skutku.

Jeśli producent faktycznie zostanie pozwany, to będzie to już kolejna tego typu sytuacja z kontrolerami Joy-Con w tle. To zdecydowanie niedopracowane urządzenia, które do tej pory nie doczekały się odpowiednich zmian mogących uchronić graczy przed ciągłą wymianą wadliwych kontrolerów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się