Nintendo postacie

Podsumowanie Nintendo Direct. Cała masa świeżych zapowiedzi!

0 komentarzy

Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie zapowiedzi Nintendo Direct. Big N uraczyło nas wieloma ciekawymi zajawkami nadchodzących gier.

Coraz głośniej mówi się o nowej wersji Switcha. Tymczasem Big N uraczyło nad pełnoprawną konferencją Direct, na której mogliśmy ujrzeć sporo nowości.

Zapowiedziano zarówno pełne gry, jak i dodatkową zawartość do stale aktualizowanych hitów. Skupimy się jednak na nowych grach, remasterach i interesujących portach.

Na Switcha zmierza sporo ciekawych produkcji i znajdą się wśród nich zarówno prawdziwe nowinki, jak i powracające klasyki w lepszym wydaniu. Będzie w co grać!

Nintendo stawia na różnorodność

Jednym z najbardziej niespodziewanych gości konferencji okazało się być Splatoon 3. Kolejna odsłona dziwacznej, ale zaskakująco dobrej „strzelanki” trafi na Switcha w 2022 roku.

W dalszym ciągu świętujemy 35-lecie marki Mario. Kolejnym tytułem z wąsatym hydraulikiem będzie Mario Golf Super Rush, które zadebiutuje 25 czerwca bieżącego roku.

Znajdzie się też coś dla fanów klasyki. 10 czerwca na Switchu ukaże się Ninja Gaiden Master Collection. Zbiór akcyjniaków od Team Ninja zawrze w sobie trzy odsłony serii, które zostaną dodatkowo ulepszone.

Z innych produkcji dla starszych graczy warto wymienić No More Heroes 3. Kontynuacja dość niedocenionej serii od Suda51 trafi na hybrydowy sprzęt Big N już 27 sierpnia.

Miłośników klasyki RPG z pewnością ucieszy fakt, że kultowe Legend of Mana otrzyma remaster na Nintendo Switch. Gra trafi na rynek 24 czerwca. Warto wspomnieć, że tytuł wzbogaci się o dodatkową zawartość i odświeżony soundtrack.

Ogromnym zaskoczeniem była zapowiedź Star Wars Hunters. To rywalizacyjna gra multiplayer, która została osadzona między szóstym i siódmym epizodem gwiezdnej sagi. Premiera odbędzie się w tym roku, a sama gra będzie darmowa.

Na dokładkę zapowiedziano też porty Tales from the Borderlands i Fall Guys na Switcha. Ukażą się one kolejno 23 marca i latem bieżącego roku.

Remastery od Nintendo w drodze, a Breath of the Wild 2 musi poczekać

Potwierdziły się też plotki o remasterach serii Legend of Zelda. Skyward Sword HD zadebiutuje na konsoli 16 lipca. Gra wykorzysta możliwości Joy-Conów i została odpowiednio przystosowana do Switcha. Przy okazji gracze będą mogli zakupić specjalne (i przy okazji prześliczne) warianty kolorystyczne kontrolerów. Nie zdziwię się, jeśli kolejne remastery zostaną zapowiedziane niedługo.

Niestety, nie mamy żadnych wielkich informacji o sequelu Breath of the Wild. Nintendo potwierdziło, że rozwój gry przebiega pomyślnie, a więcej konkretów poznamy w tym roku. Szkoda, że nie uraczono nas jakimkolwiek zwiastunem.

Oczekiwania wobec gry są ogromne i szczerze mówiąc nie dziwię się Big N, że nie chce zalewać nas informacjami. Deweloperzy będą mogli w spokoju przygotować kontynuację jednej z najciekawszych produkcji ostatnich lat.

Zapowiedzi było jeszcze więcej. Jeśli macie wolną godzinkę i chcecie zobaczyć każdy trailer, to w tym miejscu znajdziecie pełny zapis Nintendo Direct.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się