Nicolas Cage cztery razy odrzucił rolę w Nieznośnym ciężarze wielkiego talentu. „Nie chciałem brać w tym udziału”

Nieznośny ciężar wielkiego talentu
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy

Jak się okazuje, Nicolas Cage nie był jednak taki chętny, by zagrać w filmie Nieznośny ciężar wielkiego talentu.

Zapowiadany, wyczekiwany i niedawno zaprezentowany na zwiastunie film wzbudza duże emocje wśród fanów aktora. Jak jednak sam Cage ujawnił w rozmowie z The Hollywood Reporter, początkowo nie był entuzjastycznie nastawiony do produkcji. Sam pomysł zraził go na tyle, że odrzucił ofertę… cztery razy; koncepcja Toma Gormicana wydała mu się wręcz obraźliwa. Przekonał się do tytułu, gdy poznał motywacje reżysera:

„Nie chciałem brać w tym udziału. Ale kiedy dostałem list Toma, pomyślałem: <<OK, on nie chce wyśmiać tzw. Nicka Cage’a, tylko naprawdę interesuje się moją wcześniejszą pracą>>. Miał raczej zamiar celebrować niektóre momenty – jak scena na dnie basenu w Zostawić Las Vegas czy złote pistolety w Bez twarzy.”

Zanosi się więc na to, że mocno autoironiczny Nieznośny ciężar wielkiego talentu od początku miał być w zamierzeniu swoistą laurką dla Nicolasa Cage’a. Takie podejście umożliwiło aktorowi zaangażowanie się w film, widzowie natomiast będą mogli jeszcze raz przeżyć ikoniczne momenty z tytułów aktora.

Film wejdzie do kin 22 kwietnia 2022 roku.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie