Niezapomniani redaktorzy pracują nad filmem dokumentalnym o tematyce growej

W udostępnionym fragmencie pojawia się m.in. znany wszystkim Gulash.

Nie potwierdzono dotychczas dokładnej daty ukazania się Thank You For Playing, ale wiele wskazuje, iż 30 maja (dzień przed imprezą Pixel Heaven) poznamy więcej szczegółów. Tak przynajmniej sugerują informacje zawarte na oficjalnej stronie. Póki co wystarczyć musi nam 44 sekundowy zwiastun, który rozbudzi wspomnienia wielu dorosłych graczy.

Widzimy na nim zarówno Marcina Góreckiego (wspomnianego Gulasha), a także Piotra Pieńkowskiego. Co ciekawe przewija się również Michał Śledzińśki znany rysownik i twórca komiksów, o pseudonimie Śledziu. Film dokumentalny bazuje na nostalgii osób, które zagrywały się w wiele klasycznych hitów, w czasach gdy o internecie nikt nie słyszał. Pod lupą znajdą się więc lata 90, wyznaczające nowe trendy w elektronicznej rozrywce.


Nie wiadomo jeszcze czy oprócz redaktorów Secret Serivce i magazynu Świat Gier Komputerowych pojawią się też dziennikarze z Resetu i innych periodyków, jakie kształtowały umysły młodych ludzi, żądnych wiedzy o grach.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

1 Shares
Share1
+1
Tweet