Nie zgadniecie, jaka gra zainspirowała burze i pioruny w Wiedźminie 3

Kto by pomyślał, że tytuł z całkowicie innej bajki odbije swoje małe piętno na polskiej super produkcji. 

Wczoraj mogliśmy zobaczyć naprawdę brutalny zwiastun Dzikiego Gonu oraz dowiedzieliśmy się, czy trudno było upchać Wiedźmina 3 na konsolach nowej generacji. Owa kwestia została poruszona na łamach serwisu DualShockers przez jednego z artystów, który pracował nad efektami nadchodzącego tytułu.


Dzisiaj ta sama osoba odnosi się do pogody w Wiedźminie 3, zdradzając, skąd czerpano inspiracje. Tutaj małe zaskoczenie.

Wspomniany serwis zapytał Joe Teixera, czy podczas przemierzania wielkiego świata Dzikiego Gonu natkniemy się na burze i czy możliwe, że ujrzymy z bliska błyskawice, podobnie jak w DriveClub.

– Aaaaahhhh pioruny (nadal w głowie słyszę dźwięki AC/DC)! Krótka odpowiedź brzmi – tak! Mamy burzę. Większość z nich zobaczysz z daleka, jak w prawdziwym życiu. Jednak będą pewne sytuacje, kiedy piorun uderzy tuż obok Ciebie! Ale tylko w niektórych, szczególnych momentach, by dodać dramatyzmu – odpowiada Joe Teixera.

DriveClub ma wspaniale efekty pogodowe, to była dla nas wielka inspiracja! Nowe pomysły na przyszłość wciąż się pojawiają – dodaje.

Wyścigi od Evolution Studios rzeczywiście zachwycały efektami pogodowymi, więc dobrze słyszeć, że tak piękne burze były inspiracją dla tego, co ujrzymy w Wiedźminie 3.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

31 Shares
Share31
+1
Tweet