Netflix podniósł ceny za pakiety, co na to polski oddział firmy?

Platforma Netflix podniosła ceny pakietów m.in. w Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy zapłacą wyższe rachunki już od maja. Netflix Polska uspokaja natomiast, że my nie mamy się o co martwić.

Dosłownie miesiąc temu pisaliśmy o testowym podniesieniu cen abonamentu Netflix w Polsce, następnie przyszła do nas wiadomość, że Netflix zablokował na terenie Polski okres próbny. Wcześniej nowi użytkownicy, zanim zaczęli płacić abonament, mogli przez 30 dni korzystać z Netflixa za darmo w ramach okresu próbnego. Obecnie jest to niemożliwe. Teraz ponownie wracamy do kwestii cen, choć tym razem nie dotyczy to Polski.

Netflix – ceny w USA w górę, Polski oddział uspokaja

Jak czytamy na łamach serwisu tech.wp.pl, już w przyszłym miesiącu za abonament Netflix w Stanach Zjednoczonych użytkownicy platformy zapłacą o 1-2 dol. więcej niż obecnie. Po podwyżce ceny za pakiety będą wyglądały następująco:

  • Pakiet Basic – z 8$ na 9$ (z 30 zł na 34 zł)
  • Pakiet Standard – z 11$ na 13$ (z 42 zł na 49 zł)
  • Pakiet Premium – z 14$ na 16$ (z 53 zł na 61 zł)

Wspomniany serwis poprosił polski oddział Netflixa o komentarz i uzyskał odpowiedź, że firma podchodzi bardzo indywidualnie do każdego rynku i zmiany za granicą nie oznaczają zmian w Polsce.

Netflix tłumaczy podwyżki w USA w prosty sposób – jeśli zapłacimy więcej, firma będzie miała większy budżet na produkcję serialów, co rozszerzy jeszcze bardziej ofertę platformy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: