Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Netflix – podwyżka cen za pakiety w Polsce. Oto nowe stawki, które są „testowane”

Na początku roku Netflix podniósł stawki na terenie Stanów Zjednoczonych, teraz przymierza się do tego samego w Polsce. Wyższe ceny za pakiety są widoczne póki co jedynie dla nowych użytkowników.

Jeśli Netflix to Wasza podstawowa platforma do oglądania filmów oraz seriali, wkrótce będziecie musieli zapłacić więcej za subskrypcję. Ceny w Polsce pójdą w górę i nowe stawki już się pojawiły, lecz jeszcze nie wiadomo, czy są ostateczne.

Netflix w Polsce – ceny za pakiety w górę

Nowi użytkownicy, którzy dopiero chcą kupić abonament po raz pierwszy, widzą inne ceny za pakiety niż osoby, które już z Netflixa korzystają.

Serwis nflix.pl zapytał polski oddział Netflixa o podwyżki i w odpowiedzi usłyszał, że podwyżka cen ma charakter testowy. – Testując różne poziomy cenowe chcemy lepiej zrozumieć, jak użytkownicy postrzegają i cenią platformę Netflix. Testy te niekoniecznie oznaczają wprowadzenie konkretnych, nowych cen, a ich testowe wartości nie będą widoczne dla wszystkich – tak brzmi oficjalny komunikat Netflixa.

Dodatkowo – jak zauważa nflix.pl – testy cenowe nie są statyczne. Co to oznacza? Tyle, że różni użytkownicy widzą różne podwyżki pakietów. W jednym przypadku Podstawowy miesięczny pakiet kosztuje o 5 zł więcej, za Standardowy trzeba zapłacić o 9 zł więcej, a Premium to podwyżka rzędu 13 zł za miesiąc. W innym poziom podwyżek jest nieco inny. Poniżej trzy przykłady nowych cenników (może być więcej takich wersji).

Nowy cennik – wersja 1:

  • 39 zł za pakiet Podstawowy (dotychczas: 34 zł)
  • 52 zł za pakiet Standard (dotychczas: 43 zł)
  • 65 zł za pakiet Premium (dotychczas: 52 zł)

Nowy cennik – wersja 2:

  • 34 zł za pakiet Podstawowy (dotychczas: 34 zł)
  • 49 zł za pakiet Standard (dotychczas: 43 zł)
  • 65 zł za pakiet Premium (dotychczas: 52 zł)

Nowy cennik – wersja 3:

  • 34 zł za pakiet Podstawowy (dotychczas: 34 zł)
  • 47 zł za pakiet Standard (dotychczas: 43 zł)
  • 60 zł za pakiet Premium (dotychczas: 52 zł)

Jakby nie było, podwyżka nadchodzi, lecz nie wiadomo jeszcze konkretnie, ile wyniesie za dany pakiet. Po testach każdy zapewne zostanie objęty nowymi cenami, zatem jeśli skończy się Wam subskrypcja, za odnowienie być może zapłacicie już więcej.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się