Dla mnie to był przełomowy Need for Speed, a ten soundtrack pamietam do dziś

Need for Speed Most Wanted - pani za kierownicą
PS2 Retro X360

Kontynuujemy nasz cykl małych retro podróży w czasie w dziejach gamingu. Tym razem przyszła pora na Need for Speed Most Wanted z 2005 roku.

Za stworzenie NfSMW odpowiedzialne jest EA Black Box i EA Redwood Shores. To dziewiąta odsłona odsłona tego ścigałkowego cyklu i trzeba przyznać, że skradła na lata serca kolejnych graczy. W grze można uświadczyć prawdziwe modele samochodów, które służą do brania udziału w nielegalnych wyścigach. Za konkurencję nie robią tylko inni uliczni kierowcy, a także policja.

Co ciekawe, w 2012 roku zlecono Criterion Games (twórcy serii Burnout) stworzenie remake’u gry, który nosi dokładnie tę samą nazwę. W wersji sprzed 10 lat można uświadczyć już masę konkretnych różnic, które sprawiają, że wśród fanów serii mówi się bardziej o luźnej inspiracji niż o ulepszeniu tytułu z 2005 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=1JR1vOv3n-M

Need for Speed Most Wanted zebrało uznanie wśród graczy nie tylko za samą rozgrywkę, ale także za niesamowity soundtrack. Do stworzenia tego niepowtarzalnego OST-u przyczynili się tacy wykonawcy jak White Zombie, The Prodigy czy Paul Linford. Poniżej zamieszczam link do całej składanki, byście mogli raz jeszcze posłuchać tych świetnych utworów.

https://www.youtube.com/watch?v=dWSqqckKjVM

A Wy za co najbardziej wspominacie Most Wanted z 2005 roku? Na czym ogrywaliście produkcję? Dajcie znać w komentarzach na temat swoich przygód z grą.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie