Nazwa nowej konsoli Microsoftu to po prostu “Xbox”

Zatem Series X jest modelem, co może potwierdzać, że Amerykanie pracują nad więcej niż jednym next-genem. 

Podczas gali The Games Awards 2019, Microsoft przedstawił Xbox Series X, czyli konsolę nowej generacji. Nie podano kolejnych szczegółów technicznych, tylko wspomnianą nazwę, ujawniając wygląd sprzętu. O designie sporo już się pisało i jeśli jesteście ciekawi, dlaczego Amerykanie zdecydowali się na kształt wieży, zerknijcie do tego newsa. W sieci naroiło się też od śmiesznych memów z konsoląchętni przejrzą je w tym miejscu.

No dobra – a nazwa? Już wcześniej pisaliśmy, że szef marki Xbox przyznał, iż jeśli chodzi o nazwę w kontekście serii konsol –  potencjał istnieje, a konwencja nazewnictwa jest w pewien sposób zaprojektowana z myślą o innych potencjalnych iteracjach. – Oczywiście, nazwa „Series X ”daje nam swobodę robienia innych rzeczy pod tym szyldem, abyśmy mogli tworzyć deskryptory, kiedy zajdzie taka potrzeba – stwierdził Spencer.

Po prostu Xbox

Teraz do tego tłumaczenia swoja cegiełkę dokłada przedstawiciel Microsoftu, który tak oto tłumaczy nazwę nowej konsoli.

Nazwę, którą przekazujemy następnej generacji, to po prostu Xbox – powiedział przedstawiciel firmy Microsoft redaktorowi serwisu Business Insider. – A na gali rozdania nagród The Game Awards zobaczyliście, jak nazwa ta ożywa dzięki Xbox Series X – dodał.

Microsoft podkreślił również, że podobnie jak widzieliśmy to we wcześniejszej generacji, nazwa Xbox Series X zostawia miejsce na dodatkowe konsole w przyszłości.

Teraz to wszystko poukładajmy

Zatem obecna generacja, to Xbox One, która jest reprezentowana przez cztery sprzęty: Xbox One, Xbox One S, Xbox One S All-Digital Edition oraz Xbox One X.

Następna generacja to Xbox, która będzie reprezentowana przez nieokreśloną jeszcze liczbę modeli. Pierwszym z nich jest Series X. Proste? A jak!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: