Mroczna gra inspirowana Dark Souls i malarstwem Zdzisława Beksińskiego. Oto Nazralath: The Fallen World

Nazralath: The Fallen World
Newsy PC

Inspirowana twórczością Zdzisława Beksińskiego i H.P. Lovecrafta Nazralath: The Fallen World ma pierwszy trailer, który naprawdę robi wrażenie.

Choć połączenie popularnej gry, malarstwa Beksińskiego i mrocznej wyobraźni Lovecrafta wymaga chwili, to okazuje się, że wszystkie te elementy świetnie współgrają; tak przynajmniej wynika ze świeżo zaprezentowanego traileru. Materiał pokazała ekipa z Euclidean Studios, dla których będzie to debiut na gamingowej arenie. Trzeba przyznać, że serbski deweloper wybrał sobie ambitne zadanie jak na pierwszą grę; zwiastun jednak prezentuje się tak, że skłonna jestem przyznać im kredyt zaufania. Ekipa z Euclidean nie ukrywa zresztą, że do swojej pracy podchodzi naprawdę godnie:

„Uznajemy to za unikalne, świeże podejście do gatunku RPG, a także reinkarnację klasycznych wartości game designu, które zagubiły się na przestrzeni lat.”

Dark Souls, Beksiński i H.P. Lovecraft nie są jedynymi źródłami inspiracji. Twórcy Nazralath: The Fallen World przyznają, że posiłkują się też grami takimi jak Planescape: Torment. Całość ma tworzyć bogatą fabularnie trzecioosobową przygodówkę akcji z elementami RPG. Szczególnie ciekawie zapowiada się klimat dark fantasy; w tym przypadku rzeczywiście sięgnięcie po Beksińskiego mogło być słusznym wyborem.

Tytuł powstaje na Unreal Engine. Gra jest obecnie we wczesnym stadium rozwoju, zatem na wszelkie dalsze informacje musimy jeszcze zaczekać. Jak na razie możecie zobaczyć obiecany trailer – a ten naprawdę ocieka klimatem:

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij: