To najgorsza gra świata. Stworzył ją pewien TikToker

Najgorsza gra świata
Newsy PC

Wyobraźcie sobie, jak powinna wyglądać i działać najgorsza gra świata. Pomyśleliście o głupiej fabule i słabej oprawie graficznej? Okej, to faktycznie słabe. A co powiecie na istny koszmar, który składa się ze wszystkich najgorszych elementów, doprawionych dodatkowo kompletnie idiotycznymi rozwiązaniami? Oto Monster Sniper Season 3, najgorszy tytuł w histori branży.

Najgorsza gra świata – żart czy eksperyment?

Pewien TikToker o nicku everywhereno postanowił stworzyć absolutnie najgorszy produkt growo-podobny, jaki tylko widział świat. Jak we wstępie, nie chodzi tu nawet o grafikę, fabułę czy inne standardowe elementy. Monster Sniper Season 3 jest gorsze, niż jesteście to sobie w stanie wyobrazić. Ale zacznijmy od początku, czyli o co w tym w ogóle chodzi.

Gra to z pozoru standardowa przygodówka 2D, w której wcielamy się w postać szczura. Jego głównymi przeciwnikami są mrówki, a do naszej dyspozycji oddano dwie bronie — bumerang i wyrzutnię rakiet. Brzmi jak dziwny zestaw? Nie to jest jednak w grze najbardziej zaskakujące. Pierwsze zdziwienie przychodzi dosłownie po kilku sekundach. Chodzi o sterowanie, które jest tak jakby… odwrócone. Poruszamy się myszką, a celujemy przy pomocy klawiatury. Jest to piekielnie złe, o czym możecie przekonać się samemu pod tym linkiem.

Załóżmy, że udało nam się uporać ze sterowaniem. Jak jednak zmienić broń na inną? To wcale nie takie proste — aby zmienić broń, należy wykonać losowe zadanie matematyczne. A co, gdy chcemy przeładować? Wtedy musimy wykonać aż 150 kliknięć na klawiaturze. To istna katorga!

W grze nie da się też przewinąć dialogów, zdobywanie ulepszeń jest trudne, a one same nic nie dają, a do tego całości towarzyszy absolutnie irytująca ścieżka dźwiękowa. To po prostu najgorsze, co spotka was w życiu gracza.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie