Na PlayStation 4 zagramy w Dead Nation: Apocalypse Edition

Abonenci PlayStation Plus w marcu otrzymają tytuł za darmo.

Nie jest jednak nadal jasne czy będzie to dotyczyć wyłącznie mieszkańców Azji czy również Europejczyków. Brak również jakichkolwiek informacji na temat dodatków, które miałaby zawierać ulepszona edycja studia Housemarque.

Dead Nation ukazało się pierwotnie w roku 2010, na konsolę PS3, będąc reprezentantem gatunku – izometrycznych shooterów. Gra opiera się na masowej eksterminacji żywych trupów i zdobywaniu punktów, które przeznaczamy na zakup nowych rodzajów broni i ulepszeniu już posiadanych giwer.  Hordy zombie możemy masakrować przy wykorzystaniu shotgun, czy miotacza płomieni, ale również mniej konwencjonalnych narzędzi anihilacji, takich jak krajalnica.

Szczególnie miodnym trybem gry jest kooperacja, umożliwiająca zabawę zarówno w trybie lokalnym bądź za pośrednictwem sieci. Produkcja doczekała się wydania jednego DLC. Stanowiło ono bezpośrednią kontynuację fabuły z podstawki i nazywało się Road to Devastation. Rozszerzenie wzbogacało także ekwipunek i oferowało nowe rodzaje przeciwników.

 

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

2 Shares
Share2
+1
Tweet