Na której konsoli Wiedźmin 3 wygląda lepiej? PS4 vs Xbox One

Zobaczcie filmik porównujący obie wersje gry. Czy wersja na konsolę Microsoftu (oprócz niższej rozdzielczości) ustępuje edycji na PlayStation 4?

Postanowił to sprawdzić serwis Gamingbolt, który przetestował Wiedźmina 3 na obu platformach. Do porównania wykorzystano wersje gry po instalacji pierwszego patcha. Jeśli chcecie zobaczyć, co zmienia łatka, zapraszamy do tego newsa.


Jak zauważa Gamingbolt, po po pierwszej godzince z grą można zauważyć, że tytuł został naprawdę dobrze zoptymalizowany. Obie wersje utrzymują niemal zawsze płynność na poziomie 30 klatek na sekundę, lecz niestety zdarzają się również momenty, kiedy framrate spada i jest to widoczne podczas rozgrywki. Pozostaje nadzieja, że CD Projekt RED poprawi tę kwestię w kolejnym patchu.

Wersja gry na PlayStation 4 przewyższa wydanie na Xboksa One rozdzielczością. Na konsoli Sony oglądamy natywne 1080p, podczas gdy u konkurencji mamy dynamiczne skalowanie z 900p do 1080p. Gamingbolt zauważa, że niestety przez większość czasu obserwujemy niższe 900p.

Czy poza tym istnieją jakieś zauważalne różnice pomiędzy obiema wersjami? Sprawdźcie sami i dajcie znać, czy coś znaleźliście.

Wiedźmin 3 – Xbox One vs PS4

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

69 Shares
Share69
+1
Tweet