MSI ofiarą kradzieży. Firma straciła karty RTX 3090 za prawie 1.5 miliona złotych

0 komentarzy

MSI padło ofiarą gigantycznej kradzieży. Firma utraciła kilkadziesiąt kontenerów zawierających między innymi słabo dostępne karty RTX 3090.

To wyjątkowo dziwny rok dla fanów gier i technologii. Nowe sprzęty są bardzo kiepsko dostępne przez problemy w fabrykach spowodowane pandemią, a dodatkowo potencjalni klienci są jeszcze bardziej zdesperowani, aby dostać pożądane przez siebie urządzenia.

Niedawno poinformowaliśmy Was o gangsterach wykradających konsole PlayStation 5 w najbardziej efektowny z możliwych sposobów i wtedy myśleliśmy, że już nic nas nie zaskoczy. Wygląda jednak na to, że musimy zmienić zdanie.

Jak donosi Tom’s Hardware, MSI ogłosiło, że jedna z ich chińskich fabryk padła ofiarą gigantycznej kradzieży. Złodzieje przywłaszczyli około 40 pakunków ze sprzętem, w których miało znajdować się między innymi wiele kart RTX 3090 o łącznej wartości 340 000 dolarów, czyli około 1 300 000 złotych. Firma oferuje nagrodę w wysokości 15 000 dolarów dla każdego, kto posiada sprawdzone informacje na temat zajścia.

MSI podejrzewa, że za kradzież mogą odpowiadać osoby bezpośrednio powiązane z producentem. Fabryka jest dokładnie monitorowana i ochrona śledzi każdy transport. Sprawa została oczywiście zgłoszona na policję.

Kradzież tylu egzemplarzy RTX 3090 może odbić się na i tak kiepskiej dostępności nowych kart NVIDII. Złodzieje dobrze wybrali swój cel i doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak cenny jest sprzęt, który wykradli.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się