Mało Wam gier z samurajami? Powstaje ambitna modyfikacja do Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord dostanie moda z Feudalną Japonią
Newsy PC

Seria Mount & Blade zawsze była popularna wśród twórców wszelkiego rodzaju modów. Tym razem skala projektu do Mount & Blade II: Bannerlord może zaskoczyć.

Shokuho Studio od dawna pracuje nad modem do Bannerlorda, który ma przekształcić całą rozgrywkę w zmaganiach samurajów w Feudalnej Japonii. No, rzecz jasna nie tylko ich tam uświadczymy. Twórcy celują w zmianę całej otoczki, w tym map, żołnierzy, broni i… no wiecie, wszystkiego. To w końcu Mount & Blade, więc można pozwolić sobie na wiele.

Przed paroma dniami na YouTubie pojawił się krótki short, który nie umknął mojej uwadze. Twórcy moda Shokuho nawiązują w nim w do dość popularnego swego czasu mema. Początkowo nie sądziłem, że całość oparto na Bannerlordzie, ale trzeba przyznać, że robi to spore wrażenie.

Na kanale deweloperów znajdziemy więcej wideo z poprzednich miesięcy, w których pokazują prace nad projektem. Niedawno wrzucili tam rozgrywkę wyjętą z gry, która rzeczywiście potwierdza tylko, że oprócz samego sedna rozgrywki, raczej wszystko inne się tam zmieni. Entuzjaści Mount & Blade II: Bannerlord mają się z czego cieszyć, bo jedne z najpopularniejszych modyfikacji do poprzednich części to właśnie mody nawiązujące w jakiś sposób do Feudalnej Japonii.

Deweloperzy mają przed sobą jednak całkiem sporo pracy. Celują w końcu w całą kampanię, zmieniony świat, wiele nowych jednostek wyposażenia. Miejmy jednak nadzieję, że z czasem będą mogli udostępnić pozycję do ogrywania dla szerszej publiki.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie