Samotny ojciec tworzy FPS-a marzeń od 8 lat. Efekt prac zdumiewa, demo dostępne za darmo

Mother Hub - gra tworzona przez samotnego ojca od ponad 8 lat | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Mother Hub ma tonę klimatu, skojarzenia z System Shock lub Dead Space, a do tego tworzy ją… jedna osoba. Trzeba przyznać, że projekt samotnego ojca zapowiada się genialnie.

Na Reddicie jakiś czas temu pojawił się post jednego z użytkowników, który chwali się postępem prac nad swoją pierwszą grą, Mothers Hub. Będzie to FPS w klimacie horroru, wzorowany na absolutnych klasykach. To, co imponuje szczególnie, to fakt, że tworzy go „w 99,90%” jedna osoba.

Mother Hub to ambitny i klimatyczny horror

Autor nowej gry, która niedawno otrzymała kartę na Steam, wyjaśnia, że pomagają mu też inni. On sam jest samotnym ojcem, który po pracy wraca do domu, aby przez parę godzin siedzieć nad Mother Hub. Ma więc niejako dwie prace naraz, a do tego zajmuje się wychowaniem dziecka. Tak, po części oznacza to, że nie macie wymówek, aby nie zrobić wymarzonej gry samodzielnie.

W każdym razie deweloper jakiś czas temu skontaktował się z początkującym scenarzystą, który pomagał mu z wieloma elementami narracyjnymi. W internecie poznał także innych twórców, choć zaklina się, że sam odpowiada za zdecydowaną większość produkcji. Co ciekawe, intro otwierające stworzył jego syn, w ramach prezentu gwiazdkowego dla taty.

Obecnie Mother Hub możecie ograć zupełnie za darmo, ale jedynie w formie krótkiej wersji demonstracyjnej. Jeżeli w duszy grają Wam retro horrory i FPS-y pokroju Half-Life, Dead Space, System Shock czy DOOM-a 3, znajdziecie tu wiele dobrego. Demo pobierzecie z tego miejsca na Steam.

Tytuł ma nawet zaplanowaną datę premiery pełnej wersji, ale na tę trzeba jeszcze długo czekać. Mother Hub ma ukazać się dopiero 27 stycznia 2025 roku. Życzymy powodzenia!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie